X


“Bitcoin Uzmanı” Açıkladı: Bu Seviye Çok Önemli

Bitcoin'in Ekim ayı kapanış seviyesi neden önemli?
16:22
2 Kasım 2020

Peter Brandt genel ekonomi uzmanı olarak bilinse ve yaptığı tahminlerle küresel çapta bir üne kavuşsa da kendisinin özellikle Bitcoin (BTC) fiyat tahminleri ile adından söz ettirmeyi başardığı biliniyor. Birçok kişiye göre “Bitcoin Uzmanı” unvanını elde etmeyi başaran Brandt, daha önce birçok fiyat yükselişini tahmin etmişti.

Peter Brandt bundan birkaç gün önce yayınladığı bir gönderisinde ise BTC fiyatının 14.000 dolar gibi önemli bir aylık kapanış yapmasının neden önemli olduğunu açıkladı. Bitcoin Ekim ayının son gününde 14.100 dolara kadar çıkarak yılın rekorunu kırdı ve 33 ayın en yüksek noktasına kadar yükseldi. Peki Brandt’a göre BTC fiyatının böylesine yüksek bir noktada kapanış yapması neden önem arz ediyor?

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Brandt, kurumsal yatırımcıların ve şirketlerin aylık kapanışlara önem verdiğini belirterek, bunun diğer ayda yatırımın devam edip etmeme konusunda önemli bir ölçüt ve unsur olduğunu vurguladı. Yani Bitcoin Ekim ayında tüm zamanların rekoru ile kapanış yaparak aslında o tarihlerde BTC yatırımı yapan şirketlerin “olumlu bir adım attıklarını” düşünmelerini sağladı.

Peter Brandt: Bitcoin Fiyatının Bu Kapanışı Çok Önemli

Aslında aylık bazda en yüksek fiyat kapanışını da yapan Bitcoin, Peter Brandt’ın tahminine göre yakında çok daha fazla yatırımcı çekebilecek. PayPal haberi ile yükselişe geçen lider kripto para birimine asıl yükseliş rallisini ise kurumsal yatırımcılardan gelen milyonlarca belki de milyarlarca dolarlık yatırım getirecek.

Daha önce MicroStrategy 450 milyon dolardan fazla BTC yatırımı yapmıştı ve bu yatırımından %30 kazanç elde etti. Buna ek olarak Twiter’ın CEO’su Jack Dorsey’in yönettiği Square de 50 milyon dolarlık yatırımını çoktan 80 milyon dolara kadar çıkardı.

Kurumsal yatırımcıların rekor kıran Bitcoin’e daha fazla yatırım yapmaya devam etmesi, hem geride kalan şirketlere mesafeyi kapatmak için teşvik, hem de zaten BTC alan şirketlere daha fazla almak için motivasyon olacaktır.  Brandt’ın özellikle bu aylık kapanış seviyesinin önemli olmasını belirtmesinin nedeni de bu olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar