X


Bitcoin Twitter’ın Geleceğinin Anahtarı

Twitter CEO'su, Bitcoin'in ikinci çeyrekte şirketin geleceğinin "büyük bir parçası" olacağını söyledi ve dijital para biriminin Twitter ürünlerini ve hizmetlerini daha da yaygınlaştırma potansiyelini vurguladı.
15:30
23 Temmuz 2021

Twitter CEO’su, Bitcoin‘i ticaret, abonelikler, Twitter bahşişleri ve Super Follows gibi yeni özelliklere entegre etme fırsatlarını görüyor.

Twitter’ın Geleceği Bitcoin

CEO Jack Dorsey, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in (BTC) Twitter’ın geleceği için kilit oyunculardan biri olacağını açıkladı.

Twitter CEO’su, Bitcoin’in ikinci çeyrekte şirketin geleceğinin “büyük bir parçası” olacağını söyledi ve dijital para biriminin Twitter ürünlerini ve hizmetlerini daha da yaygınlaştırma potansiyelini vurguladı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin’e internetin yerel para birimi olarak atıfta bulunan Dorsey, BTC’yi ticaret, abonelikler, Twitter bahşişleri ve Super Follows gibi yeni özellikler dahil olmak üzere mevcut Twitter hizmetlerine entegre etme fırsatlarını açıkladı.

CEO, yatırımcılara, Twitter’ın sosyal medyayı merkezsizleştirmeye ve daha fazla ekonomik teşvik sağlamaya kararlı olduğu için, Bitcoin özellikli birçok yeniliğin “sahip olunacak para biriminin üzerinde” olduğunu açıkladı. Bitcoin’in yapay zeka ve ademi merkeziyetçiliğin yanı sıra Twitter’ın geleceği için üç önemli trendden biri olduğunu belirtti. “Twitter ve Twitter hissedarları için alana bakmaya ve agresif bir şekilde yatırım yapmaya devam etmemizin son derece önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Dorsey, kripto para birimini bu yıl içinde denemeyi bekleyen sosyal medya devi Facebook’un agresif dijital para geliştirmesine atıfta bulunarak Twitter’ın kriptoya olan bağlılığında yalnız olmadığını vurguladı. Ancak Facebook’tan farklı olarak Twitter, bir gün yerel bir internet açık standardı olarak BTC’ye odaklanacak.

Twitter’a Entegre Edilecek

Dorsey’in en son Bitcoin çağrısının, CEO’nun Twitter’ın BTC’yi ürünlerine entegre edebileceği hakkında halka açık bir şekilde konuştuğu ilk sefer olduğu bildiriliyor. Yeni açıklamalar, Dorsey’in Tesla CEO’su Elon Musk ve Ark Invest’ten Cathie Wood ile birlikte sanal BTC etkinliği “The Bitcoin Word“de Bitcoin’i tartışmasından kısa bir süre sonra geldi. Dorsey, Bitcoin Twitter veya Facebook’tan önce olsaydı, mevcut birçok iş modelinin çok daha farklı olacağını söyledi. “Reklamcılık iş modeline olan bağımlılığımız kesinlikle olmazdı” dedi.

Dorsey, Bitcoin’in en az 2018’den beri internetin tek para birimi olmaya hazır olduğunu defalarca savunan, büyük bir Bitcoin yatırımcısı olarak biliniyor. Dorsey tarafından kurulan kripto dostu dijital ödeme şirketi Square, 2020’nin sonlarında 50 milyon dolarlık BTC satın alan ve ardından Şubat 2021’de fazladan 170 milyon dolarlık BTC satın alan sağlam bir Bitcoin yatırımcısı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar