reklamı kapat
  • BTC  :  41.905,70 ₺
  • ETH  :  3.326,15 ₺
  • BCH  :  5.120,90 ₺
  • XRP  :  3,94 ₺
  • BTC 41.905,70 ₺
  • ETH 3.326,15 ₺
  • BCH 5.120,90 ₺

Bitcoin Teknik Analizi

6 Kasım 2017
  • Redart

Değerli arkadaşlarım burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır. (Analiz tarihi: 05.11.2017)

Değerli arkadaşlarım hazırlamış olduğum bu grafik GÜNLÜK bazlı bir grafiktir.(Her kırmızı veya yeşil bar bir günü temsil etmektedir.) Bu hafta grafiğimde görsel olarak farklı bir kombinasyon uyguladım, olumlu veya olumsuz görüşlerinizi belirtirseniz göze hitap eden en güzel tasarımı hazırlamam için faydalı olacaktır.

Arkadaşlarım BTC’ in bu haftaki performansını gerçekten hayretler içerisinde takip ettik. BTC bu hafta yaklaşık olarak %23’ lük bir artış sergileyerek yatırımcısının yüzünü güldürmeye devam etti. Ayrıca hafta içerisindeki yüksek fiyat dalgalanmaları ile BTC traderları da cebini de doldurmuş görünüyor. Teknik anlamda hangi durumlar oluşmuş bir göz attıktan sonra yeni teknik değerlendirmelerimizi yaparak devam edelim.

Bitcoin geçtiğimiz hafta hem L7 trendinin hem de FIBO %100 seviyesinin üzerinde ilk kapanışını yaparak haftaya merhaba demişti. L7 trendinden yükseliş onayını alan BTC iki gün sonrasında L8 trendini de kırmayı başardı. L8 trendinde düzeltme hareketi bile yapmadan gelen yüksek hacimle L9 trendini de geçerek L9-L10 kanalına geçti. Geçtiğimiz hafta L7-L8 kanalı içerisinde kalındığı sürece yeni tarihi zirveleri takip edeceğimizi belirtmiştim, BTC tarihi zirveleri bu hafta bize fazlasıyla gösterdi. Şimdi elimizdeki teknik veriler ışında değerlendirmemize geçelim.

Arkadaşlarım, BTC’ i L9-L10 kanalı içerisinde takip ediyoruz. L9-L10 kanalı içerisinde kalıcı olduğu sürece yukarıda direnç olarak ilk etapta L10 trendi üzerinde 7780$ civarları takibimizde olacaktır. L10 trendi aşılıp üzerinde kalıcı olursa, ilk analizimden beri çizmiş olduğum FIBO seviyesinin 1.618 seviyesi olan 8133$ gündeme gelecektir. Eğer L9 trendi aşağı kırılırsa L8 trendine doğru hareketin hızlanması beklenebilir. L8 trendi üzerinde 7250$ civarı destek olarak takip edilmelidir. L8 trendi altında inmesi durumunda ise L7 trendi üzerinde 6750$ civarı gündeme gelecektir. Destek ve dirençleri belirttikten sonra teknik olarak bazı hususlara dikkatinizi çekmek istiyorum. Grafik üzerinde A1 ve A2 çizgilerine dikkat edecek olursak RSI indikatörünün yükselişi desteklediği görülmektedir (Negatif uyumsuzluk görünmemektedir, RSI yönü hala yukarıyı göstermektedir), fakat RSI indikatörünün 80 civarında seyretmesi aşırı alımda olduğunu göstermektedir. Düzeltme hareketi olabileceği hususunda bu durumu dikkate almamız gerektiğini düşünmekteyim. Gözüme çarpan diğer husus ise hacim artışıdır değerli arkadaşlarım. Teknik analizde dip fiyatlardaki hacim artışı yükseliş hareketi başlayacağına dair bir işarettir, benzer şekilde zirve noktalarında oluşan yüksek hacim düşüş trendi başlayacağına dair fikir belirtmektedir. Geçtiğimiz hafta malumunuz birçok zirve takip ettik, bu hafta fiyatlar ile birlikte hacmi de takip etmenin orta ve uzun vadede yatırım kararı alınırken önemli fikirler vereceğini değerlendiriyorum.

loading...