X


Bitcoin Sıfıra Çakılacak İddilarına Bir Yenisi Eklendi

Calvin Ayre Bitcoin fiyatının sıfıra çakılacağını ileri süren isimler arasına katıldı.
09:00
18 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC) fiyatı uzun soluklu ayı piyasasının ardından önemli ölçüde gerileyince finans dünyasının tanındık isimleri tarafından sert şekilde eleştirildi. Geleneksel finansal sistemde kendine yer edinmiş kişilerin Bitcoin’i eleştirmesine alışkınız. Ancak zaman zaman kripto para dünyasından isimler de lider kripto parayı aynı sert üslupla eleştirebiliyor. Bitcoin Cash kurucu ortağı Calvin Ayre BTC’nin sıfıra düşeceğini iddia ederek bu isimler arasına dahil oldu.

Calvin Ayre kripto para dünyasındaki girişimleriyle tanınan bir isim. Ayre’a göre Bitcoin 2019 yılında sıfıra çakılacak. Ayre bu iddiasını Bitcoin’in değersiz olması savına bağlıyor. Herkesi şaşırtan bu iddiaların ardından Calvin Ayre endişe edilecek bir durumun olmadığını da belirtti. Ayre, Bitcoin SV’nin (Satoshi vizyonu) sorunları gidereceğini ifade etti.

Ünlü girişimci Ayre’a göre Bitcoin BTC fiyatı kasıtlı bir şekilde aşağı çekiliyor ve Bitcoin zamanla ortadan kalkacak. Calvin Ayre’ın bu sıra dışı iddialarını herhangi bir kanıt göstermemesi ise dikkatleri çekiyor.

Express UK adlı haber kaynağı tarafından 17 Aralık Pazartesi günü yayımlanan habere göre Calvin Ayre bu iddialara imza attı. Üstelik Ayre bu iddia gerçekleştiğinde Bitcoin SV’nin orijinal BTC’nin yerine alacağını savunuyor.

Bitcoin Cash esasında Bitcoin ağından türeyen bir kripto para olsa da Ayre orijinal BTC’nin bir sahtekarlık olduğu iddiasında ısrarcı görünüyor. Ayre’a göre orijinal ve gerçek Bitcoin aslında Bitcoin SV. Ünlü isim 2019 yılının oldukça heyecanlı bir yıl olacağını belirtti.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • haci dayi
    3 sene önce

    Lan uc yasinda cocugami konusuyorsun anlamadim orjinal Bitcoin sifir olacak BTCSV onun yerine gececek demekle maksadin cok belli oluyor koca basli yalanci

    31