reklamı kapat

Bitcoin Sert Bir Düzeltmenin Arifesinde Olabilir

Bitcoin fiyatı yeniden 9.000 dolar altına mı düşecek?
22:00
24 Mayıs 2020

Bitcoin (BTC) bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %1,65’lik bir düşüşe sahip ve bir anda 9.300 dolar seviyelerinden 9.036 dolar seviyelerine kadar geriledi. Lider kripto para biriminin bir türlü 9.300 doların üstüne çıkamaması ve bu seviyeyi denedikten sonra sert bir şekilde düşüşe geçmesi, sert bir düzeltmenin gerçekleşebileceğini düşündürtmeye başladı.

Bitcoin Analisti Uyardı

Önde gelen kripto para analistlerinden Josh Rager da günlük grafiğin 9160 doların altında resmen kapana kısıldığını ve bu seviyenin üstüne çıkışın şu an için mümkün olmadığını düşünüyor.

Bitcoin fiyatının üst seviyelere çıkamadıkça yakında 8.000 dolar bandına ve 8.500 dolar seviyelerine ineceğini düşünen Rager, aslında diğer analistlerin fikirlerine benzer bir fikir ortaya koymuş oldu. Rager’ın en altta görülebilecek tweet’inin altına gelen yorumlar da genel olarak düşüş beklendiğini gösteriyor.

Bitcoin olası bir düşüşte ilk olarak 8.700 dolar seviyesini, bunun devamında ise daha önce dayandığı görülen 8.500 dolar seviyesini görebilir ve tehlikeli noktalara kadar gerileyebilir.

Rager’ın tahmininin gerçekleşmesi için ise BTC’nin önce 9.020 doların altına inmesi gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.