reklamı kapat

Bitcoin.org İle İlgili İç Çatışma Büyüyor!

Bitcoin.org yönetimi ile ilgili çatışmalar artıyor.
19:41
27 Haziran 2020

Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto tarafından kurulan ancak daha sonra Cobra takma adıyla tanınan kullanıcıya bırakılan Bitcoin.org hakkındaki tartışmalar ve iç çatışmalar son hızıyla devam ediyor. İlk başta Cobra’nın Bitcoin.org yöneticiliğinden çekiliyor haberlerinden sonra şimdi de Will Binns’in yani sitenin koruyucusunun siteyi sahiplendiği haberleri ortaya çıktı.

Bitcoin.org’un asıl sahibi olduğu bilinen Cobra, yaşadıkları bir tartışma sonrasında Will Binns’i kovduğunu ve artık beraber çalışmadıklarını belirtti. Cobra, konu hakkında yayınladığı tweet’inde ve Medium gönderisinde Binns’in Bitcoin.org üzerinde hak iddia ettiğini ifade etti.

Bitcoin.org İçin Mozilla’dan Teklif Geldi

Kendisinin sadece resmi evraklarda adı geçen bir koruyucu olduğunu ifade eden Cobra, olayların Mozilla Firefox’dan gelen teklif üzerine karıştığını vurguladı. Binns, kendisine Mozilla’dan şirketine yatırım yapma amacıyla 75.000 dolarlık teklif geldiğini belirtti. Cobra ise bu teklifi değerlendirmesi, buna rağmen Bitcoin.org üzerinde herhangi bir hisseye veya hakka sahip olmadığını da açıklaması gerektiğini vurguladı.

Binns bunu kabul etmeyince ve site üzerinde hak sahibi olduğunu iddia edince de işler tam anlamıyla çığırından çıktı. Duruma yorum yapan kullanıcılardan birisi ise bu çatışmanın aslında Cobra’nın liderlik etmek istememesinden ve Binns’in harekete geçmesinden kaynaklandığını ifade etti. Bunun en çok Bitcoin.org’a zarar vereceği ise açık.

Cobra yaptığı sert Bitcoin eleştirileri ile de tanınan birisi ve kendisi son günlerde Bitcoin ekosisteminden bir hayli tepki çekti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.