Bitcoin’de Önceki Dip Öngörüsü Çıkan Analist: Bu Seviyelere Hazır Olun!

2018'deki sert ayı piyasasının ortasında Bitcoin'de (BTC) dip öngörüsü gerçekleşen kripto para analisti Smart Contracter, lider kripto para için korkutan uyarıda bulundu.
12:50
26 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

2018’deki sert ayı piyasasının ortasında Bitcoin‘de (BTC) dip öngörüsü gerçekleşen kripto para analisti Smart Contracter, lider kripto para için korkutan uyarıda bulundu.

Boğa Tuzakları

Anonim kripto para analisti Smart Contracter, 210 binden fazla Twitter takipçisine, Bitcoin’in geçen hafta 24 bin dolara yükselmesinin artık boğalar için bir tuzak gibi göründüğünü belirterek şunları söyledi:

BTC, düşüş trendinde olduğunu gösteren geçen haftanın kırılım aralığına geri döndü. Bu konuyu şimdi kapatıyor ve yeni herhangi bir dip seviyeden alım yapmak için beklemeye geçiyorum.

Analist, yalnızca BTC‘de değil, diğer kripto paralarda da boğa tuzakları gördüğünü vurgulayarak, kripto paralar için yeni ayı piyasası düşüşlerinin masada olabileceği konusunda uyardı:

Stablecoin’lere geri dönelim. Her şeydeki fiyat hareketleri geçen haftaki kırılmalar sahteymiş gibi görünmeye başladığını gösteriyor. İyi bir kaç hafta geçirdim, hepsini geri vermeye istekli değildim. Önümüzdeki bir veya iki hafta içinde ‘eğer’ gerçekleşirse agresif bir şekilde yeni diplerden alım yapacağım. Şu anda ticaret yapması zor bir piyasa, ancak yeni bir düşük seviyeden alım yaparsak, bu çok yüksek inandırıcı, her şey dahil bir satın alma olacak. Umarım gerçekleşir.

Analistin paylaştığı grafiğe bakıldığında Bitcoin’de 19 bin ila 18 bin dolar aralığındaki seviyelerde düşüşler görülebilir.

“Bu Seviye Kritik”

Smart Contracter BTC’de düşüş trendine girerken, diğer kripto para analisti Credible, 335 binden fazla Twitter takipçisine 19 bin 615 dolar seviyesinin geçersiz kılınmayıp üzerinde kalındığı sürece Bitcoin’de hala yükselişte olduğunu söyledi.

BTC şimdiye kadarki tepki oldukça cansız olduğu için buradaki ilk yerel destek olan 21 bin 600 dolar altına düşebilir. Bununla birlikte, yukarı doğru beş dalgalı bir hareketi tamamlamış, beşinci dalga hacim zirvesini tamamlamış ve o zamandan beri düşüyor gibi görünüyor. Bu nedenle daha yüksek bir dip ve devam seviyesi arıyor. Grafikte geçersiz kılma seviyesi belli.

En büyük kripto para Bitcoin, yazım sırasında yüzde 3,89 düşüşle 21 bin 95 dolardan alınıp satılıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar