reklamı kapat

Bitcoin Neden Yükseliyor? Max Keiser Açıkladı

Bitcoin'in son günlerdeki yükselişinin sebebi belli mi?
20:00
31 Mayıs 2020

En eski Bitcoin yatırımcılarından ve destekçilerinden birisi olan Max Keiser, bugün yayınladığı bir tweet’inde Bitcoin’in yakın zamanda yaşadığı fiyat yükselişinin asıl sebebini kendi bakış açısından açıkladı. Keiser, Bitcoin’in ana akım kitleler tarafından kullanım elde ettiği taktirde gerçek anlamda başarılı olabileceğine inananlardan.

Bitcoin Neden Yükseliyor?

Daha önce yaptığı açıklamalarda da Bitcoin’in daha fazla insan ulaşması gerektiğini ve ancak böyle Satoshi’nin asıl amacının başarılabileceğini ifade eden Keiser, bugün yayınladığı tweet’inde de sistemi yenmenin tek yolunun Bitcoin ve bireysel egemenlik olduğunu vurguladı.

Keiser’in bu tweet’inin özellikle ABD’ye yönelik olduğu görülebiliyor. ABD’de bir kişinin polis tarafından çok sert müdahaleye uğraması ve devamında hayatını kaybetmesi, devasa protestolara yol açtı. İlk başta tek bir şehirde başlayan olay, bunun devamında birçok şehre yayıldı ve Derek Chauvin isimli polis memuru tutuklandı.

ABD Başkanı Donald Trump‘ın da bu süreçte insanları daha da kızdıracak açıklamalarda bulunması şu an için ABD ekonomisi için oldukça kötü bir tablo çizmekte. Keiser de tam olarak bu noktaya değinerek dünyanın toplu bir şekilde sistemi yenmenin yolunun Bitcoin olduğunu anlamaya başladığını ve bu sebeple BTC hacmi ile fiyatının arttığını vurguladı.


Bitcoin‘in yükselişi ise bu olaylardan önce, 27 Mayıs tarihinden itibaren başlamıştı ve BTC fiyat yükselişinin sebebi çok farklı da olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.