X

Bitcoin, Mart Ayındaki Kadar Düşük Seviyelere Gerileyebilir Mi?

Bitcoin'in düşüşü yine benzer mi olacak?
21:31
7 Eylül 2020

Son birkaç haftadır sektörde en çok konuşulan şey DeFi yani merkezsiz finans projeleri iken şimdi bütün dikkat lider kripto para birimi Bitcoin’in üzerine çevrildi. Bitcoin yaşadığı sert düşüş ile bütün piyasayı kana bulayarak kralın hala kendisi olduğunu da böylece göstermiş oldu.

Bitcoin fiyatının yaşadığı düşüş esnasında neredeyse hiçbir kripto para biriminin yükseliş elde edemediği ve elde etse bile bunun kısa soluklu olduğu biliniyor. Peki Bitcoin’in her şeyi kızıla boyayan bu düşüşü tam olarak nereye kadar devam edecek? Aslında şu an için yaşanan düşüşe bakıldığında bunun aynı 12 Mart tarihindeki gibi ABD kaynaklı olduğu görülüyor.

Bitcoin İçin 12 Mart Krizi Gündemde

ABD Borsalarının ve akla gelebilecek her piyasanın yaşadığı sert düşüş birçok yatırımcıya 12 Mart tarihini hatırlatmakta. BTC/USD işlem çifti 12 Mart tarihinde 3.700 dolara kadar düşerek piyasanın hiç olmadığı kadar sert sarsılmasına yol açmıştı. Mevcut fiyat seviyesine ve grafiğe bakıldığında ise bunun Mart ayındaki düşüşe çok benzediği görülüyor.

Hem yaşanan düşüşün arkasındaki sebep, hem de düşüşün gidişatı tamamen 12 Mart tarihini andırmakta. O tarihlerde fiyattaki düşüşü arttıran en önemli unsur ise 10.000 dolar desteğinin kaybedilmesi ve fiyatın çok hızlı bir şekilde 6.000 dolara kadar düşmesi olmuştu. Eğer Bitcoin aşağıda görülebildiği üzere ikinci düşüş dalgasını yaşarsa bu yeniden 3.000 dolar badına iniş anlamına gelebilir.

Bitcoin düşüş

Kripto para piyasalarındaki yangın ise BTC 10.000 dolar bandındaki riskli bölgeden kurtulana kadar durmayacak gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar