X

Lider Kripto Para Bitcoin Kritik Destek Bölgesini Test Etti!

Bitcoin, kritik destek seviyesini test etti.
23:46
10 Mayıs 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin, gün içerisinde 60.000 dolar sınırına dayanmasının ardından kritik destek seviyesi olan 53.500 dolara geriledi. BTC’de yükseliş ivmesinin korunması adına kilit seviye olan 53.500 doların test edilmesi kısa süreli panik yaratsa da lider kripto para bu seviyeden yukarı sıçradı.

Piyasa Kızıla Büründü

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin’in 53.500 dolarlık desteğe gerilemesi tüm piyasayı kızıla bürüdü. Ethereum 3.800 dolara gerilerken birçok altcoin önemli düşüşler gördü. Lider kripto para 55.500 dolar seviyesinin üzerine çıkma girişimlerinde bulunurken henüz bunu başaramadı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

BTC piyasa hakimiyetinin %44’e düştüğü mevcut dönemde altcoin rallisinin ivme kazandığı görülürken lider kripto para gün içerisinde %10 oranında değer kaybetti. Bitcoin, dalgalı bir fiyat seyri izlerken en büyük altcoin Ethereum 3.800 dolar ila 4.000 dolar arasındaki fiyat bandında işlem görüyor. Piyasanın yönü henüz tayin edilemiyor ancak piyasa analisti Erhan Ünal genel düşüşün devam edeceğini düşünüyor. Öte yandan piyasanın bazı deneyimli isimleri bu düşüşü bir alım fırsatı olarak değerlendiriyor.

Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri

Bitcoin’in 53.500 dolarlık destek seviyesi kritik bir bölge olarak lanse ediliyor. Uzmanlar, BTC bu seviyede tutunamazsa yükseliş ivmesinin yerini düşüş trendinin alacağı konusunda yatırımcıları uyardı. Lider kripto para bu önemli destek seviyesinde tutunamazsa bir sonraki durak 48.000 dolar bölgesi olabilir.

Bununla birlikte Bitcoin’in yükseliş hareketine devam etmesi için 55.000 dolarlık fiyat bölgesinin üzerinde stabilizasyonu sağlaması gerekiyor. Boğaların 53.500 dolarlık destek seviyesinde acil destek butonunu aktif etmesi lider kripto parayı 55.000 doların üzerine çıkardı.  BTC, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla oldukça dalgalı bir fiyat seyri izlerken 55.200 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar