X


Bitcoin Konusunda Yapılan Akademik Çalışmalar Patlama Yaptı

00:15
9 Ocak 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Yazar Brett Scott tarafından yapılan bir çalışma akademik çevre tarafından 2014 yılında Bitcoin’e olan ilginin arttığını gösteriyor. 2014 yılı içerisinde, önceki yıllarda yapılan tüm çalışmalardan daha fazla tez, hakemli makale veya bağımsız çalışma gibi akademik araştırma faaliyetleri yapıldığı belirtiliyor.

Kripto para konusuyla ilgili ilk çalışma bilindiği gibi Bitcoin’in yaratıcısı olan Satoshi Nakomoto tarafından 2008 yılında yapılmış, takibindeki yıllarda ise giderek artan bir şekilde yayın sayıları artmıştır. Bu kapsamda 2013 yılında 61 çalışma yayınlanırken, 2014 yılında yayın sayısı en üst seviyeye çıkarak 200’ü geçmiştir.

Scott’un tahminlerine göre ise bu yıl içerisinde yapılacak akademik çalışmaların sayısı daha da artacak. Yapılacak her türlü çalışmanın önemli olduğu kripto para dünyasında akademik çevrenin Bitcoin ile ilgilenmesi ve araştırma faaliyetlerinin yapılması kriptoların geleceği için umut vericidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar