reklamı kapat

Bitcoin Jeopolitik Bir Piyasa Göstergesi

Nicholas Colas’a göre Bitcoin, jeopolitik bir piyasa göstergesi olmasının yanında aynı zamanda güvenli liman...
19:00
14 Ağustos 2019

Cointelegraph’ın haberine göre piyasa araştırması şirketi DataTrek Research şirketinin kurucu ortağı Nicholas Colas, Bitcoin’in (BTC) jeopolitik bir karışıklık göstergesi olduğunu söylüyor.

Piyasa Göstergesi: Bitcoin

14 Ağustos’ta CNBC’de yayınlanan röportajında Colas, Bitcoin’in fiyatının Hong Kong’un protestolarını ve sonuçta yerel sermaye artışını öngören az sayıdaki varlıktan biri olduğunu iddia etti.

Bunun yanında röportaj sırasında Colas’a Btcoin’i güvenli liman olarak görüp görmediği soruldu. Colas bu soruyu şu şekilde yanıtladı:

Bunu kesinlikle görüyoruz ve gerçekten Bitcoin, Hong Kong protestoları, ana karada gerçekleşen döviz uçuşlarının bir kısmını ve zaman zaman yaşanan belirsizliği önceden tahmin eden az sayıdaki varlıktan biriydi. Başka hiçbir şey gerçekten hareket etmezken Bitcoin öyleydi.

Colas’ın sözleri, Forbes ortağı ve Deutsche Bank’ın eski Genel Müdürü olan Peter Tchir tarafından yakın zamanda yapılan açıklamalarla paralel olduğunu ifade edebiliriz.

Bitcoin Hala Çok Yeni

Bunun yanında röportaj sırasında Colas’a Bitcoin’in yeniden 20.00 dolara çıkıp çıkamayacağı ve değerinin gerçekten o kadar yüksek olup olmadığı soruldu. Colas Bitcoin’in hala çok yeni ve volatil bir varlık olduğu için yüksek seviyeleri yeniden görmesinin mümkün olduğunu dile getirdi.

Bunun yanında Bitcoin Hong Kong’daki belirsizlikler sebebiyle ülkede küresel çapta olduğundan daha yüksek seviyelerden işlem görüyor.

Ayrıca daha önce bu habermizde de sizlerle paylaştığımız gibi Arjantin’de yaşanan devalüasyon sebebiyle Bitcoin ülkede, tüm dünyada olduğundan daha yüksek seviyelerde işlem görüyordu. Ülkelerdeki siyasal ve ekonomik belirsizlikler vatandaşların geleneksel para birimlerine olan güvenlerini zedeliyor ve Bitcoin gibi yeni varlıklara yönelmelerini sağlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun