X


Bitcoin ile Altın Takası

11:33
5 Mart 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bitcoin – altın exchange işlem platformu Vaultoro.com geçtiğimiz haftalarda açıldı. Platform üzerinde kullanıcılar Bitcoin/altın takası yapabiliyor. Şirketten yapılan resmi açıklamada; altın diğer para birimlerine geri dönmeden Bitcoin’in yüksek volatilitesine karşı kullanıcı fonlarını koruyor, bu nedenle platformumuzun Bitcoin topluluğu tarafından ilgi çekeceğini düşünüyoruz şeklinde yorum yapıldı.

Güvenlik açısından Vaultoro Bitcoin hesapları için üç farklı cüzdan şekli kullanıyor. Birincisi anlık  işlemler için kullanılan hot wallet; bu cüzdanlarda günlük işlemler için gerekli olan az miktarda Bitcoin bulunduruluyor. Diğeri, içerisinde daha fazla kripto para bulunan ve hot wallet a göre daha güvenli bir cüzdan olan warm wallet; bu cüzdanlarda haftalık veya 15 günde bir güncelleniyor. Sonuncusu ise, internetsiz bir ortam olan multi-signature cold wallet’lar, uzun vadede yüksek miktarda Bitcoin saklamak için güvenli bir yöntem olarak görülüyor.

Ayrıca şeffaflığı sağlamak için şirketin hesapları tüm kullanıcılara açık bir şekilde denetlenebiliyor. Bunun anlamı, şirket hesaplardaki tüm varlıklar kullanıcılara açık bir şekilde görülebilir ve herkes denetimini yapabilir (aşağıdaki resimde görülebilir). Sonuç olarak, Vaultoro.com’un Bitcoin ile altın satın almak isteyenler için yararlı olabileceğini düşünüyoruz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar