X


Bitcoin İçin Kritik Seviye Belli Oldu!

Bitcoin'in asıl yükselişi için 9.600 dolar seviyesinin kırılması şart!
17:22
25 Temmuz 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) uzun bir süre devam eden durgunluğunu noktaladı ve bir anda yeniden yükselişe geçti. Bitcoin’in 9.300 doların üstüne çıkması ve 9.500 dolar seviyelerine çıkması heyecanı körüklese de yatırımcıların tam olarak hangi noktadan sonra gerçek FOMO’ya girecekleri bilinmiyor.

Buna rağmen kripto para borsası verilerine ve tarihsel grafiklere bakıldığında Bitcoin yatırımcılarının özellikle 9.600 dolar seviyesine kilitlendikleri görülüyor. Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.590 dolardan işlem görüyor ve kritik 9.600 dolar seviyesinin kırılmasına ramak kaldı.

Bitcoin Yatırımcıları 9.600 Doları Bekliyor

Binance ve Huobi’nin türev ürün platformlarına bakıldığında 430 milyon dolarlık açık Bitcoin pozisyonu bulunduğu ve bunların da 9.600 dolar seviyesine kilitlendiği görülüyor. Bitcoin vadelilerinde de long pozisyonların büyük bir kısmı hala 9.600 dolar noktasına odaklanmış durumda.

Bütün bu verilere bakıldığında Bitcoin için yukarı yönlü asıl kırılmanın 9.600 dolar sonrasında başlayacağı görülüyor.

Bitcoin‘in daha önceki yükselişinde 9.600 dolardan dönmesi, yatırımcıların şevkini kırmış ve düşüşü arttırmıştı. Şimdi ise BTC/USD işlem çiftinin yeniden 9.600 dolar seviyesini kıracak gibi olması ise heyecanı arttırıyor. Ethereum’un da Bitcoin gibi yükselişe geçmesi boğa sezonunun gelmiş olabileceğini düşündürüyor. Eğer ETH’de 300 dolar, Bitcoin’de ise 10.000 dolar kırılırsa gerçekten boğa sezonunun gelmiş olabileceği düşünülebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar