reklamı kapat

Bitcoin İçin Korkunç Tablo: Yatırımcılar Bu Düşüşe Hazır Mı?

Bitcoin fiyatında sert bir düşüş yaşanabilir mi?
13:15
29 Ağustos 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in teknik analizine ve saatlik grafiğine bakıldığında fiyatın yakın vadede 10.000 dolara ve belki bunun da altına inebileceği görülüyor. İlk olarak 100eyes olarak bilinen kripto para analisti tarafından tespit edilen üçlü fraktal indikatörü, daha sonra ise birçok kripto para yatırımcısı ve analisti tarafında görüldü.

Söz konusu teknik göstergenin BTC için en önemli destek noktasının altına inişi temsil ettiği biliniyor. Bu da yaklaşık olarak 10 gün içerisinde BTC’nin 10.000 dolar bandına veya altına inebileceğine işaret etmekte. BTC bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 11.000 dolar bandında tutunmayı başarsa da bu durum çok uzun sürmeyebilir.

Bitcoin 10.000 Dolar Altına Düşebilir Mi?

Kripto para analisti 100eyes, Tradingview üzerinden yayınladığı açıklamasında bu sinyali daha önce hisse senetlerinde de gördüğünü ve çok set düşüşe tanıklık ettiğini belirtti. %15’lik yükselişin bütün bir yıl içerisinde zar zor oluşacağını ancak bu sinyal sonrasında iki haftada fiyatın bir anda eski seviyesine düşeceğini vurgulayan analist, yatırımcılara dikkatli olma çağrısında bulundu.

Aslında Bitcoin geçtiğimiz günlerde 11.100 dolara kadar düşmüş ve piyasayı büyük bir panik kaplamıştı. Bu düşüşten bir şekilde toparlanmayı başaran BTC, hala tam olarak istenilen seviyeye gelemedi ve fiyatın düşüşü bir süre daha devam edebilir.  BTC yine de bütün bunlara rağmen bir anda 12.000 doları test etmeye de başlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.