f Bitcoin'in Her Adımını Bilen Analistten Nokta Yorum! O Fiyat Hareketi İçin Hazır Olun! › COINTURK

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten Nokta Yorum! O Fiyat Hareketi İçin Hazır Olun!

Özet

  • Kripto analisti Jason Pizzino, Bitcoin'in 23 bin 500 dolar civarındaki desteği test etmesi halinde ayıların etkili olabileceğini öne sürdü.

  • Pizzino, düşüş senaryosunun ardından yükselen bir dip oluşabileceğini ve fiyatın daha sonra yükselişe geçmesini düşünüyor.

  • Bitcoin'in mevcut fiyatı 26 bin 000 doların hemen altında seyrediyor ve analist, 23 bin 600 dolar seviyesini önemli bir destek olarak görüyor.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
13:55
4 Eylül 2023

Yakından takip edilen kripto para analisti Jason Pizzino, en büyük kripto para Bitcoin‘in (BTC) olumsuz piyasa koşullarına rağmen yukarı yönlü bir patlama yapmasını bekliyor. Analist bu beklentisine rağmen öncelikle fiyatın geri çekilmesini öngörüyor.

Bitcoin’de 23 Bin 500 Dolara Varan Geri Çekilme İçin Hazır Olunmalı

Bitcoin’in her adımını bilen kripto para analisti Jason Pizzino, yeni bir strateji oturumunda Bitcoin’in 23 bin 500 dolar civarındaki desteği yeniden test etmesi halinde BTC ayılarının muhtemelen tam güçle ortaya çıkacağına dikkat çekti. Pizzino bu durumda karşı karşıya kalınacaklar konusunu açıklarken şunları söyledi:

X’deki (eski adıyla Twitter) kripto para topluluğu bu boşlukta mutlak akıllarını kaybedecek, bu yüzden buna hazır olun. 26 bin dolardan yaklaşık 23 bin 500 dolara kadar doldurulması gereken yaklaşık yüzde 9’luk bir fiyat boğluğu var.

Bunun nedeni de piyasanın hareket etmemesi ve fazla volatilite olmaması. Dolayısıyla, insanların alışkın olduklarından yüzde birkaç daha fazla olduğu anda işler çığırından çıkıyor.

Bu noktadan sonra fiyatın 15 bin dolar, 14 bin dolar, 12 bin dolar, 10 bin dolara düşeceği yönünde saçma çağrılar duyurulacak. Bu fiyatlandırmaları, bu çağrıları aldığımızda düşüşün sonuna yaklaştığımızı ve potansiyel olarak daha yüksek bir makro dip şekillendirme içinde olduğu çıkarımında bulunabilirsiniz. Bu yüzden gözüm 23 bin 600 dolar seviyesinin üzerinde.

Düşüş Beklentisi Öngörüleden Daha Sınırlı Olabilir

Pizzino, Bitcoin’in, yükseliş trendli yükselen dip oluşturmadan önce ayıları tuzağa düşürecek kadar aşağı çeken dik bir tasfiyenin olacağı bir senaryo öngörüyor. Analist, bu senaryosu için “Belki de 23 bin 600 dolardan yüzde 50 Fibonacci seviyesinden hızlı bir çıkış olabilir (24 bin 300 dolar civarı) çünkü yüzde 50 Fibonacci seviyesinin BTC için 2023 ve tabii ki tarih boyunca her türlü zaman diliminde çok çok iyi çalıştığını biliyoruz.” notunu düştü.

Yükselen dip oluşumu tipik olarak bir düzeltmenin sonuna gelindiği ve yükseliş trendinin potansiyel olarak yeniden başladığına işaret eder. En büyük kripto para Bitcoin, bu yazının hazırlandığı sırada son 24 saatte yüzde 0,04 gibi oldukça sınırlı bir yükselişle 26 bin doların hemen altında 29 bin 917 dolardan el değiştiriyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI