X


Bitcoin Hashrate’i Yeni Rekora Koşuyor: Fiyat Takip Edebilir

Bitcoin hashrate'i tüm zamanların rekorunu kırabilir.
19:00
7 Haziran 2020

Bitcoin hashrate’i özellikle 12 Mart tarihinde görülen fiyat düşüşünden sonra ciddi bir darbe yemiş ve tüm zamanların rekorundan, yılın dip noktasına kadar gerilemişti. Bitcoin’in yeniden 10.000 dolar seviyelerine kadar yükselmesinden sonra ise hashrate’in de önemli bir seviyeye çıktığı gözlemlendi.

Bitcoin Hashrate’i Yükseliyor

Önde gelen yatırım uzmanlarından birisi olan Alex Thorn, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında Bitcoin hashrate’inin özellikle 2 Haziran 2020 tarihinden itibaren inanılmaz bir yükseliş rallisine başladığını ve bunun yakında yeni bir hashrate rekoru getirebileceğini ifade etti.

Alex Thorn konu hakkında yaptığı açıklamasında Bitcoin hashrate’inin uzun bir süreden sonra ilk defa yeniden 130 EH/s oranına kadar çıktığını belirtti. Bitcoin madencilerinin daha önce planlananın aksine fazladan 100 yeni blok eklediğini belirten Thorn, bunun aslında hashrate’in ne kadar arttığının göstergesi olduğunu belirtti.

Bitcoin madencilerinin ağa yönelik ilgisinin arttığı aslında yeni sipariş edilen madencilik donanımlarından da anlaşılabiliyor. Özellikle Bitmain’in Antminer serisine yönelik ilgi bir hayli yüksek ve Antminer S17 cihazlarının şu an için tükendiği biliniyor. Thorn da yeni BTC hashrate hesaplamaları sonrasında farkın ne kadar azaldığını ve yeni rekorun kırılabileceğinin görüleceğini vurguladı.

Bitcoin hashrate’inin yeni bir rekor kırması, fiyatın da uzun süredir takıldığı 10.000 dolar seviyesinin üstüne çıkmasını sağlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar