reklamı kapat

Bitcoin Fiyatını 11.000 Dolar Altına Sürükleyen Sebep Belli Oldu

Bitcoin'in bugünkü düşüşünün sebebi ne?
17:57
3 Eylül 2020

Bitcoin fiyatı bugün içerisinde çok sert bir düşüş yaşadı ve birçok yatırımcı ile analist bu düşüşün tam olarak neden kaynaklandığını anlamaya çalışıyor. Bazıları söz konusu düşüşün direkt olarak manipülasyon ile ilgili olduğunu ifade ederken, piyasanın diğer kısmı ise ABD’den gelen borsa yükseliş haberlerinin etkili olduğunu vurgulamakta.

ABD Borsaları son 2 gündür rekor üzerine rekor kırsa da asıl düşüşün yukarıdaki iki olaydan da bağımsız bir açıklama ile gelmiş olabileceği ortaya çıktı. İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey bugün yaptığı bir açıklamada Bitcoin’e karşı çok sert ifadeler kullandı.

Bitcoin Fiyatının Düşüş Sebebi

Bailey, lider kripto para birimi Bitcoin gibi “kripto varlıkların” dışsal bir değere “sahip olabileceğini” ifade ettikten sonra bunların “oldukça riskli” yatırım fırsatları ve araçları olduğunu vurguladı. Buna ek olarak kripto paraların normal ödemeler için kullanılamayacağını da ifade eden Bailey, Bitcoin fiyatında sert bir düşüşü beraberinde getirmiş olabilir.

Bailey bu yılın başlarında Bitcoin yatırımcılarının bütün paralarını da kaybedebileceğini ifade etmiş ve bu uyarı sonrasında BTC yine %3 değer kaybetmişti. Bitcoin fiyatının bir anda 11.000 doların altına kadar gerilemesi tamamen Bailey’in açıklamasından kaynaklı olmasa da bunun da düşüşe etki ettiği bilinen bir gerçek.

Yine de BTC’nin bu düşüşün etkilerini nispeten toparladığı ve yeniden yükselişe geçebileceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.