Reklam

Bitcoin Fiyatındaki Yükselişin Sürmesi için Bu 2 Seviyeye Dikkat!

Bitcoin (BTC), kısa süre önce yeniden 30 bin doların üzerine çıktı ancak fiyattaki yükselişin sürmesi için bu iki seviye geçilmeli.
13:35
1 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC), kısa süre önce yeniden 30 bin doların üzerine çıkarak, yatırımcılar ve trader’lar arasında en büyük kripto para biriminin “kurtarma modu”nda olabileceğine dair umuda neden oldu. Ancak analistler, çoğu kişinin bunun bir “ölü kedi sıçraması” olabileceği yönündeki beyanlarına dikkat çekerek, fiyattaki toparlanmaya şüpheyle yaklaşıyor.

BTC şu anda son üç günde yaklaşık yüzde 7’lik yükselişle 31 bin 500 dolar seviyesinde işlem görüyor. Twitter’daki popüler kripto para analisti CryptoDonAlt, 30 bin doların üzerine geri dönen BTC’nin gerçek bir kırılım için en az iki seviyeyi daha geçmesi ve kırılıma onay vermesi gerektiğini düşünüyor. O zamana kadar, geçen yılki rekor seviyesinin yarısından fazlasını kaybettiği göz önüne alındığında Bitcoin’in üzerindeki duyarlılığın düşüş trendinde olması kuvvetle muhtemel duruyor.

Bitcoin’de Bu 2 Seviye Geçilmeli

CryptoDonAlt bir Twitter gönderisinde, BTC’nin 31 bin 800 doları geçmek için mücadele ettiğini ve şimdi aynı alanda düşüş trendinin yeniden testini yaptığını söyledi. Bitcoin, son birkaç gün içinde 32 bin dolar seviyesinin üstüne çıkmayı başarsa da hızla bu seviyenin altına geri döndü.

Bitcoin, 31 bin 800 doları geçmesinin ardından gerçek bir kırılım yapmadan önce karşı karşıya kalacağı bir sonraki direnç noktası 34 bin dolar olacak. Ancak bu seviyenin geçilmesi BTC’nin daha fazla yükseliş ivmesi yakalamasını sağlayabilir. Analist, bu seviyenin kritik önemde olduğunu “En azından 34 bin dolar geri kazanılana ve üstünde mum kapanışı yapılana kadar düşüş trendinde olmak zorunda. Bu seviyeyi geri alacak olursa işte o zaman tam olarak giriş yaparım.” şeklinde ifade ediyor.

Hisse Senetlerindeki Rahatlama Rallisi

BTC’nin son zamanlarda elde ettiği kazanımların büyük bir kısmı, hisse senedi piyasalarındaki güçlü bir toparlanmadan kaynaklandı. Örneğin, BTC’nin borsalardaki en yakın paraleli Nasdaq 100, en büyük kripto para birimine benzer bir performansla son beş gün içinde yüzde 7 yükseldi. Ancak ABD hisse senedi vadeli işlemleri, Wall Street’in bugün büyük ölçüde yatay bir açılış yapmaya hazır olmasıyla bu rallinin ivmesinin tükeniyor olabileceğini gösteriyor.

Bu nedenle, BTC’nin toparlanma rallisi benzer şekilde soğuyabilir ve en büyük kripto para birimi kısa vadede yeniden düşüş trendine girebilir.

Öte yandan hisse senedi ve kripto piyasasının zayıflığına katkıda bulunan faktörler geçerliliğini koruyor. Yükselen enflasyon ve faizlerin artırılması sinyalleri, bu yıl riske dayalı varlıklara yönelik iştahı büyük ölçüde azalttı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI