Reklam

Bitcoin Fiyatındaki Gerileme Matic Coin, BAT Coin ve Dash Coin’i Nasıl Etkiledi?

Bitcoin bir düzeltme hareketi içinde bulunuyor. 
15:00
13 Şubat 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatında bugün bir geri çekilme görüldü. 12 Şubat’ta 49.000 dolar ile yeni bir rekora imza atan ve 50.000 dolara bir adım daha yaklaşan BTC, bugün 46.000 dolar bandına geriledi. Yazının kaleme alındığı an itibariyle 49.873 dolardan işlem gören BTC’nin düzeltmesinin bir miktar daha derinleşebileceği düşünülüyor. Peki, Bitcoin’deki bu düzeltme altcoin’leri nasıl etkiledi?

Dash Coin

Genel kripto para piyasasında Bitcoin’deki geri çekilme altcoin’lere de yanısıyor. Dolayısıyla Bitcoin’de görülen gerilemenin altcoin’lere de sirayet ettiği ifade edilebilir. Ancak Dash coin’in 24 saatlik grafikte henüz bu düzeltmeden etkilenmediği görülüyor.

Son 24 saat içinde %25 artışla yoluna devam eden Dash, 224 doları gördükten sonra 203 dolar bandında geriledi. Ancak hala 24 saat önceki fiyat seviyesinin oldukça üzerinde olduğu görülüyor. Yine de BTC’de düzeltme devam ederse Dash’in de geri çekilmeye devam edeceği düşünülüyor.

Basic Attention Token Fiyatı

Basic Attention Token (BAT), dün 0,70 doları geride bırakarak pozitif bir grafik çizdi. Bugün ise piyasada yaşanan gerileme ile %6’lık düşüşle 0,57 dolar bandına kadar gerilediği görülüyor. Analistlere göre BAT’ın yeniden yükseliş ivmesini başlatabilmesi için Bitcoin’in düzeltmesinin durması gerekiyor.

Buna ek olarak BAT için 0,59 dolarlık seviyenin önemli olduğu ve bu seviyenin üzerinde kalınırsa düşüşün çok derinleşmeden atlatılabileceği ifade ediliyor. 0,59 doların altına doğru yapılacak bir hamle ise 0,55 dolarlık seviyeleri geri getirebilir.

Matic Coin’de Son Durum

Polygon (MATIC) da Bitcoin düzeltmesinden payını alan bir başka coin olarak karşımıza çıkıyor. Son 24 saatte yüzde 7 gibi gözle görülür bir artış yaşayan MATIC yazının yayına hazırlandığı sırada 0,11 dolar ile kırmızıda devam ediyor.

MATIC 10 Şubat’ta 0,1480 dolar ile kendi rekorunu kırmış ve sonrasında düşüşe geçmişti. Piyasadaki genel düzeltme ile daha da düşen MATIC için 0,10 doların önemli olduğu düşünülüyor.

Tüm bunlara ek olarak profesyonel yatırımcılar, boğa piyasalarında bu tip düzeltmelerin olabileceğini ve yatırımcıların soğuk kanlı bir şekilde yatırımlarını yönlendirmeleri gerektiğini ifade ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI