X


Bitcoin Fiyatı Sıfırlanabilir Mi?

Bir endüstri uzmanına göre eğer kurumsal benimsenme tam anlamıyla gerçekleşirse fiyat sıfırlanabilir...
17:00
14 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bir endüstri uzmanı, Bitcoin’in kurumlar tarafından kitlesel kabul edilmesi durumunda lider kripto para biriminin fiyatının “sıfıra düşebileceği” konusunda uyardı.

Bugün başlayan ve yarın da devam edecek olan BlockShow etkinliğinde konuşan  Distributed Lab CEO’su ve kurucusu Dr. Pavel Kravchenko, önemli açıklamalar yaptı.

“Bitcoin Sıfıra Düşebilir”

Kravchenko, Blockchain projelerine ve bunlarla ilişkili kripto para birimi token’larına odaklanan “Token değeri yaratmak – parasal kazanımlar, Blockchain inovasyonunu engelliyor mu?” başlıklı bir panelde açıklamalar yaptı ve şu ifadeleri kullandı:

Bitcoin dünyada bir ilk olan sansüre dayanıklı bir para. Kurumsal benimsenmeye inanmıyorum. Bu olursa, Bitcoin sansüre dayanıklı olmayacaktır.Dolayısıyla Bitcoin fiyatı sıfıra düşecek.

Kurumların Bitcoin işlemleri ve yatırımındaki rolü, piyasa katılımcıları ve uzmanları arasında tartışma konusu oluşturmaya devam ediyor. Bilindiği gibi bu yıl, Bitcoin vadeli işlemleri ve büyük oyuncuları etkilemeye çalışan denetim çözümleri ile yeni teklifler ortaya çıktı.

Kurumsal Yatırımlar

Piyasadaki bazı isimler kurumsal yatırımcıların Bitcoin için iyi bir şey olmadığı konusunda çeşitli uyarılarda bulunurlarken bazıları da kurumsal yatırımcılar olmadan Bitcoin’in var olamayacağını ifade ediyor. Örneğin, bu haberimizde de belirttiğimiz gibi CoinShares‘in baş strateji sorumlusu (CSO) Meltem Demirörs kurumsal yatırımların Bitcoin için çok da iyi olmadığını dile getirmişti. Bunun yanında girişim kapitalisti Mike Novogratz Bakkt’ın Bitcoin fiyatını ciddi anlamda arttıracağını ifade etmişti.

Kurumsal Blockchain kurumu Block’un CEO’su Matthew Rosak BlockShow’da yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in değer deposu olma özelliğinin, sektörün çekiciliğini bir adım öteye taşıdığını ifade etti ve şu ifadeleri kullandı:

Bir değer deposu olarak Bitcoin, gelişmenin yük treni olmaya devam ediyor.

Öte yandan Kravchenko, Bitcoin’i yasaklamaya çalışan hükümetlerin fiyatın yükselmesi için kurumlardan çok daha etkili olacağını dile getirdi…

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI