X


Bitcoin, Ethereum ve XRP Yorum: BTC, ETH ve XRP Fiyatında Önemli Seviyeler

BTC, ETH ve XRP'de son durum.
22:21
10 Nisan 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), günün erken saatlerinde 60.000 dolar engelini geçti ancak BTC fiyatı henüz beklenen yukarı yönlü kırılmayı gerçekleştiremedi. BTC’nin ani fiyat artışıyla birlikte en popüler ikinci kripto para birimi Ethereum da yeni bir rekora imza attı. ETH fiyatı gün içerisinde 2.197 doları gördü. XRP, davadan gelen olumlu haberlerle yukarı yönlü rotasına devam etti.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, haberimizin hazırlandığı sırada 59.900 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Uzmanlar BTC için kısa vadeli senaryonun sonuna gelindiğini düşünüyor. Buna göre BTC fiyatı yukarı yönlü kırılma gerçekleştirirse fiyat 72.000 dolara kadar tırmanabilir. Öte yandan olası bir düşüş senaryosuna BTC, güçlü olarak gösterilen destek seviyesi 55.000 dolara kadar gerileyebilir. Devam eden bir düşüş trendinde fiyat 49.000 dolara kadar düşebilir. Son 24 saatlik işlem hacimleri %15’e yakın artış kaydetti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ethereum (ETH)

En popüler ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), gün içerisinde 2.197 dolar ile yeni bir ATH elde etti. ETH, 2000 dolarlık kritik direnç seviyesini kırmasının ardından hedef yükseltti. Bununla beraber uzmanlar ETH için 2500 doların uzakta olmadığı yorumunu yapıyor. ETH grafikleri, Mark Cuban gibi milyarderlerin ETH ilgisi popüler kripto para birimine olumlu yansıdı. Öte yandan bir düşüş senaryosunda ETH öncelikli olarak 1900 dolarlık destek seviyesine tutunmaya çalışabilir. Devam eden aşağı yönlü harekette ETH fiyatı 1500 dolara kadar gerileyebilir.

XRP

XRP fiyatı, bugünkü SEC gelişmelerinin ardından yukarı yönlü hareketine ivme kazandırdı. XRP gün içerisinde 1.40 doları görürken, haberimizin hazırlandığı sırada 1.28 dolar seviyelerinden işlem görüyor. SEC davasının etkileri sürüyor. Ripple, davada elde edilen olumlu gelişmelerin ardından yatırımcı gözünde güven kazandı. Geçtiğimiz günlerde ödeme devi Coingate, XRP’yi yeniden listeleyeciğini açıkladı. Büyük kripto para borsaları XRP hamlesinden henüz geri adım atmazken gelecekte bir u dönüşü ihtimali şu anda masada gözüküyor. XRP grafikleri olumlu seyrederken tecrübeli analist Peter Brandt XRP için fiyat tahminini 5 dolar olarak açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar