X

Bitcoin ETF’i Neden Bu Kadar Önemli? BTC Fiyatı 100.000 Dolar Hedefine Ne Kadar Uzak?

ProShares Bitcoin ETF'inin 18 Ekim pazartesi günü piyasaya sürüleceği bildirildi.
19:00
16 Ekim 2021

Kripto para birimlerinin üzerinde küresel bir düzenleyici baskının ortasında ABD SEC’in bir Bitcoin ETF‘ini onaylaması Bitcoin topluluğunu oldukça heyecanlandırdı. ProShares Bitcoin ETF‘inin 18 Ekim pazartesi günü piyasaya sürüleceği bildirildi. Bu ETF, BITO sembolü ile borsada işlem görürken Bitcoin vadeli işlemlerini takip edecek.

ABD SEC, Bitcoin ETF’ini Onayladı

Lider kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz gün 62.888 dolara kadar tırmandı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Bitcoin ETF onayının akabinde 60.000 dolar bandına geriledi. Kripto para piyasası katılımcıları, Bitcoin ETF gelişmesinin ardından fiyat beklentilerini yukarı taşıdı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

2021 yılının dördüncü çeyreğinde boğa koşusu sinyalleri oldukça güçlü. Yıllardır süren Bitcoin ETF haberlerinin nihayet gerçeğe kavuşması topluluğu büyük sevince boğdu. 9 trilyon dolarlık ETF endüstrisine girişin Bitcoin adına olumlu sonuçları doğuracağı bekleniyor.

Bir Bloomberg raporuna göre Bitcoin ETF‘i özellikle merkezsiz kurumların benimsenmesini daha da ilerletecek. Bitcoin ETF’i ile bireysel yatırımcılar lider kripto para birimine daha kolay bir yoldan erişim sağlayacak. Bu bağlamda yatırımcı duygusu ve borsa yatırım fonları ile Bitcoin, önünü sonuna kadar açtı.

Bitcoin Fiyatı

Çin baskıları ve yasaklarının ardından 40.000 doların altına gerileyen BTC, ekim ayı itibarıyla yükseliş ivmesi kazandı. Finansal denetleyicilerin olumlu yaklaşımı, benimsenme oranlarının artışı, zincir içi verilerin pozitif yönde seyri ve daha birçok etken Bitcoin’i 60.000 dolarlık psikolojik direnç seviyesine taşıdı.

Dün itibarıyla medyaya yansıyan Bitcoin ETF onayı, hareketliliğe yol açtı. BTC, tüm zamanların en yüksek seviyesine olan makası daraltmaya devam ediyor. ATH seviyesinin yalnızca %6 gerisinde konumlanan Bitcoin, 61.000 doların üzerindeki seyrini sürdürüyor.

Bunun yanı sıra birçok uzman ismin belirttiği gibi 100.000 dolar hedefi giderek popülarite kazanmaya başladı. Bitcoin’in güncel fiyatından 100.000 dolar seviyesi ile arasındaki makas %63’lük bir fiyat hareketini temsil ediyor. Lider kripto para Bitcoin‘in yıl başından bu yana %110’un üzerinde artış kaydettiğini belirtmekte fayda var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar