Reklam

Bitcoin Düşüşüne Dair Uzman Yorumları: BTC Beklentileri

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin, 60.000 dolarlık seviyede tutunamayarak kritik bir destek seviyesini kaybetti.
22:59
18 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin, bugün itibarıyla önemli bir destek seviyesine geriledi. Pazar genelinde güçlü bir satış baskısı görülürken BTC, 58.400 dolarlık destek seviyesini kaybederek 56.000 dolar bandına geriledi.

Bitcoin Yorumları

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin, 60.000 dolarlık seviyede tutunamayarak kritik bir destek seviyesini kaybetti. Yüksek volatiliteye karşın Bitcoin fiyatı 56.000 dolar bandına düşüş kaydetti. Deneyimli uzman analist Rekt Capital Twitter üzerinden önemli bir çağrıda bulundu:

Piyasa genelinde güçlü satışlar devam ediyor Kuşkusuz satıcıların tükenmesi önümüzdeki günlerde görülecektir. Kısa vadede yüksek satış hacmi mumlarına dikkat edin. Bunlar sürekli satıştan sonra dibe vurduğuna işaret etme eğilimindedir ve güçlü bir sıçramadan veya trend dönüşünden önce gelir.

Fazla efor sarfeden satıcılar, Bitcoin‘in tek bir günlük mumda 10.000 dolar kaybettiği günün hemen ardından eylül ortasındaki atmosferi karakterize etti. Benzer şekilde 18 kasımda hareket eden BTC, aşırı satış fiyat dönemlerini belirleme önemli bir ölçüt olan SOPR’da bariz bir ters dönüşe imza attı.

Uzmanların Mevcut Piyasa Değerlendirmesi

Kripto para piyasasının önde gelen analistlerinden Michael van de Poppe, 56.000 dolar noktası için toparlanma evresini işaret etti ve ekledi:

Eğer durum buraya kadar gelmişse, yardım alarmı çalmalıdır.

Bunun yanı sıra Willy Woo, uzun vadeli yatırımcı alımlarını genel bir düşüş eğiliminin gerçekliğinden uzak olduğunu aktardı. Bitcoin’in likit olmayan arzı stabilken fiyat bu hafta boyunca alıcı ilgisini kaybettiği için düşüş trendi izledi.

Woo, mevcut performansı dipten alım fırsatı olarak nitelendirdi. Öte yandan lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı 58.000 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar