reklamı kapat

Bitcoin Doların Yerini Alabilir Mi?

Best-seller yazar Robert Kiyosaki Kaybedenler Kulübü’ne yeni bir müdavimin ekleneceğini düşünüyor.
7 Ağustos 2018
  • Serhat AntSerhat Ant

“Rich Dad, Poor Dad” kitabıyla best-seller olan Robert Kiyosaki, hiçbir şeyin doları desteklemediğini ve kripto paraların eninde sonunda doların yerini alacağını düşünüyor.

Kiyosaki’nin finans kitabı “Rich Dad, Poor Dad” [Zengin Baba, Fakir Baba] 32 milyonun üzerinde satış yaparak büyük sansasyon yaratmıştı. Kitap finansal okuryazarlığın önemine vurgu yapıyor.

Kiyosaki ABD ekonomisinin ve doların son durumu hakkında konuştu:

Hep altın meraklısı olmuşumdur. Çıkan son kitabımın ismi Fake [sahte]. Çok fazla sahte para var. 1971’de başkan Nixon doları altın standardından çıkardı ve bununla birlikte Amerikan doları sahte para oldu.

Kiyosaki’ye göre şu anda daha fazla paranın basılması büyük bir balonu daha da şişiriyor ve bu da bir sonraki büyük ekonomik patlamaya sebebiyet verecek.

Ne yazık ki 2000’de büyük bir patlama yaşadık, buna dotcom patlaması dediler. Daha sonra 2008’e geldiğimizde yüksek faizli emlak patlaması yaşandı. Bir sonraki patlama patlamaların en büyüğü olacak.

Kripto paralar: Amerikan dolarının sonu

Robert Kiyosaki’nin Amerikan doları hakkındaki düşüncesi çok net: Son bulacak.

Kiyosaki nisan ayında kripto para temalı bir podcast’e katıldı ve kripto paralar hakkında iki görüş bildirdi. Kripto paraları “insanların parası” şeklinde niteleyen Kiyosaki neden böyle düşündüğüne dair ayrıntılı bir açıklama yapmadı. Bunun haricinde şu konuşmayı yaptı:

Bence dolar hapı yuttu çünkü altın, gümüş ve siber paralar tarafından saf dışı bırakılacak. Amerikan doları tam bir dümen. Bana soracak olursanız doların sonunu izliyoruz. Söyleyeceklerim bu kadar.

UBS bankası Robert Kiyosaki’nin iddiasını destekler bir şekilde, Bitcoin’in ABD dolarının yerini alması için 213 bin dolar değere ulaşması gerektiğini tespit etti.

Kaynak: bitcoinist.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.