X


Bitcoin (BTC) Yeniden Yükselişe Geçti! Balinalar Yüklü Alım Yaptı!

Huobi haberi sonrasında piyasalar hızla toparlanıyor. Bitcoin (BTC) yeniden 43.500 dolar üzerini gördü.
19:22
26 Eylül 2021

Bitcoin fiyatı kısa sürede %7’nin üzerinde yükselerek 43.750 dolara kadar çıktı. Yazım sırasında Bitcoin (BTC) 43.300 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Sabah gelen Huobi haberi fiyatın ani düşüşüne sebep olsa da 40.000 dolar desteği bu sefer kaybedilmedi. Bunun diğer bir sebebi ise Çin’den gelen olumsuz haberlerin büyük ölçüde piyasada fiyatlanmış olmasıdır.

Bitcoin (BTC)

Binance ve Huobi açıklamaları Çinli yatırımcılar için olumsuz olsa da bir süredir bu bekleniyordu. Huobi bugün yaptığı açıklamada kademeli olarak yıl sonuna kadar Çin anakarasındaki tüm müşterilerinin hesaplarını kapatacağını duyurdu.

Haberin etkisiyle bir miktar geri çekilen Bitcoin (BTC) alıcıların desteğiyle hızla 43.750 dolara kadar çıktı. Özellikle Ethereum (ETH) tarafında çok fazla cüzdanın ETH biriktirdiği ve son düşüşleri fırsata çevirdiği görülüyor. Ethereum (ETH) bugün 2700’lü seviyelerden 3040 dolar kadar çıktı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Sadece son 24 saat içinde “balina cüzdanı” olarak tabir edilen ve içinde 100 ile 10.000 arasında Bitcoin (BTC) bulunan cüzdanlar 80.000 BTC aldı. Bunun dolar karşılığında değeri ise 3,3 milyar doların üzerindedir. Fiyatın bu denli hızlı yükselmesi balinaların yaptığı yüklü alımlarla ilişkilendiriliyor.

Volatilite Artıyor

Son 7 günlük süreçte piyasalar oldukça volatildi. Hafta başından itibaren gelen olumsuz haberler piyasalara rahat nefes alacak bir an bırakmadı desek yeridir. Sırasıyla Evergrande, FOMC toplantısı ve Çin Merkez Bankasının haberlere yeni düşen açıklaması sürekli olarak yeni dipler görmemizi sağladı.

Fiyatın düşüş hareketlerinde Çin kaynaklı haberler başı çekti. Batan gayrimenkul devi Evergrande küresel ölçekte tüm piyasalara olumsuz etkiledi. Son gelen açıklamalarda ise yıl sonuna kadar ödenecek olan 15 milyarın Çin desteğiyle gerçekleştiği söyleniyordu. Piyasalarda hakim olan görüş ise Çin devletinin bu şirketi kamulaştıracağı ve borçlarını devralacağı yönünde, elbette önümüzdeki günlerde sürecin nasıl gelişeceğini daha net göreceğiz.

Çin yüz bininci kripto para yasak açıklamasını yaptıktan sonra Huobi tüm Çinli müşterilerini sisteminin dışına itiyor. Elbette bu durumun doğurduğu bir sonuç da var, DeFi projeleri merkezi borsaların baskı sebebiyle kaybettiği müşterilerini kendine çekiyor. UNI ve dYdX bugün ciddi yükselişler yaptı. Çinli kripto para yatırımcılarının hızla DeFi hakkında kendilerinin geliştirdiği görülüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar