Bitcoin (BTC), Yeniden Kritik Seviyelere Geriledi: Kripto Para Piyasasında Son Durum!

Günün erken saatlerinde 20.885 dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin (BTC), kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 21.200 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.
08:35
20 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son günlerde oldukça güçlü bir düşüş ivmesi yakalayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), günün erken saatlerinde 20.885 dolar seviyelerine kadar gerilemesinin ardından kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 21.200 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde değer kayıplarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıplarının ardından 1.645 dolar seviyelerine geri çekildi. Kripto para piyasasının toplam değeri, 1,06 trilyon dolara geriledi.

Bitcoin (BTC), Kritik Seviyelere Geriledi

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), günün erken saatlerinde 20.885 dolar seviyelerine kadar gerilemesinin ardından kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 21.200 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para piyasası, güne düşüş ile başladı ve piyasadaki çoğu kripto para birimi, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde değer kayıplarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıplarının ardından 1.645 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para piyasasının toplam değeri, 1,06 trilyon dolara geriledi. Ayrıca piyasadaki volatilite de büyük bir artış gösterdi. Coinglass’ın güncel verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatte 500 milyon doları aşan bir tasfiye gerçekleşti.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Kaydettikleri son fiyat hareketleri ile birlikte Binance Coin (BNB) 287 dolar, Cardano (ADA) 0,46 dolar, XRP 0,34 dolar, Solana (SOL) 36,9 dolar, Polkadot (DOT) 7,44 dolar, Avalanche (AVAX) 22,91 dolar ve Polygon (MATIC) 0,79 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Öte yandan Trust Wallet (TWT), Celsius Network (CEL) ve Mina (MINA) ise piyasadaki düşüş eğilimine karşın kaydettikleri son yükselişler ile birlikte CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer artışı kaydeden kripto varlıklar oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar