X


Bitcoin (BTC) Yeniden 68.000 Doları Aşabilecek Mi? Yine Elon Musk Etkisi!

Bu hafta kripto para yatırımcılarını ne bekliyor? Bitcoin artık kararını verecek mi?
20:07
15 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Haftalık kapanışla birlikte yükselişe geçen Bitcoin fiyatı dalgalı seyrine devam ediyor. Gün içinde 66.400 dolara kadar ulaşan BTC, Elon Musk’ın açıklamalarıyla yeniden 64.000 bölgesine gevşedi. Şimdilik fiyatın 63.000 dolar üzerinde tutunabiliyor olması iyi bir gelişme, ancak daha fazlasına ihtiyaç var.

Bitcoin (BTC)

Yazı hazırlandığı sırada Bitcoin 64.000 doların üzerinde alıcı bulmaya devam ediyor. Kapanış sırasında elde ettiği kazanımların bir kısmın geri veren fiyat, TESLA hisselerinin düşüşünden etkilenmişe benziyor. Borsada %3 değer kaybeden hisseler daha fazla satış korkusuyla kırılgan duruyor. Elon Musk, kendi şirketine saldırarak hisse fiyatlarını aşağıya çekiyor.

Michaël van de Poppe, yükseliş momentumunun korunabilmesi için daha yüksek zirvelere işaret ediyor.

“Burada hala potansiyel bir yükselen kama yapısına bakıyoruz. Bitcoin, 66.400 ile 66.800 dolar arasında yeni bir zirve yapar ve burada tutunursa yükselişin devamı kesin görünüyor”.

Look Into Bitcoin sisteminin sahibi Philip Swift, Harcanan Çıktı Kâr Oranını (SOPR) vurgulayarak, mevcut piyasanın durumunu 2021 başlarındaki “aşırı ısınan” atmosferle karşılaştırdı. Swift, fiyatın yönünü daha güçlü bir şekilde yukarı çevirebileceğini düşünüyor.

Bitcoin Yükselecek Mi?

Hindistan’dan kripto paralarla ilgili ılımlı açıklamalar geliyor. ABD saatler sonra komiteyi toplayacak ve burada yapılacak tartışmalar yakından takip edilecek. Haftalık kapanış beklenenin üzerinde oldu ancak 66.000 dolardan hızlı bir geri dönüş yaşandı. Bu hafta sürprizlerle dolu olacak.

Öncelikle dört saatlik grafikte RSI zayıf, MACD pozitif olsa da fiyat momentumu güçlü görünmüyor. Fiyat 65.200 doların üzerinde tutunabilirse hareketli ortalamalar da yükselişi destekleyecektir. RSI bu denli zayıfken boğalar yeni bir atak başlatarak herkesi şaşırtabilir. Kısa vadede 62.000 doların altına kapanışlar olmadığı sürede yükseliş devam edecek, ancak Poppe tarafından açıklandığı gibi 70.000 dolar ve üzerini hedefliyorsak 66.600 dolar üzerinde güçlü bir fiyata ihtiyaç var. Yaklaşık 5 kez 68.000 doların üzeri test edildi ve bu direnç zayıfladı, gelecek bir sonraki test daha etkileyici sonuçlar doğurabilir.

Günlük, saatlik işlem yapan yatırımcılar 64.200 dolar seviyesini yakından takip edecektir. Fiyat bu seviyenin altında kapanışlar yapmaya devam ederse 62.800 testlerini görebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar