X


Bitcoin (BTC) Yeniden 60.000 Doları Gördü! Haftalık Kapanış İçin Olası Senaryolar!

Bitcoin için haftalık kapanış senaryoları, uzmanlar ne düşünüyor?
21:45
21 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kısa süre önce yeniden 60.000 doların üzerine çıkan Bitcoin fiyatı yazı hazırlandığı sırada 59.700 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Haftalık kapanışa saatler kalmışken Bitcoin daha derin kayıplardan kaçınmak için yukarı yönlü atılımlar yapıyor. Şimdilik psikolojik destek bölgesi olan 60.000 korunamıyor.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin fiyatı bu hafta 55.650 dolara kadar gevşedi. Son bir aydaki en dip seviyesini gören Bitcoin fiyatı yönünü yeniden yukarı çevirdi. Bir önceki 70.000 dolar testinde başarısız olan ve geri çekilen BTC eski cüzdanların alım desteğiyle karşılandı.

Kısa vadeli hareketli ortalamalar 59.000 dolar seviyesinin aşılmasıyla pozitife döndü. RSI nihayet aşırı satış bölgesinden yukarı yönlü seyrediyor. Momentum artıyor ve MACD pozitif, eğer fiyat 60.000 doların üzerinde tutunabilirse bizi önümüzdeki hafta yeşil piyasalar bekleyebilir. Özellikle Ethereum ve BNB gibi altcoinlerin yeniden ATH testlerine niyetlenmesi mümkündür. Fiyat haftalık kapanışta 58.896 doların altına düşmedikçe umut var görünüyor.

BTC Haftalık Kapanış İçin Olası Senaryolar

Rekt Capital, fiyatın mevcut durumunu pozitif görüyor. BTC, 200 EMA’nın en az %50 üzerinde ve analiste göre bu durum yükselişin devam edeceğini gösteriyor. Özellikle uzun vadeli yatırımcıların yükseliş beklentilerine katılan Rekt Capital, fiyatın yıl sonuna kadar ATH testlerine devam edeceğini düşünüyor.

PlanB ise Kasım ayı için daha önce belirlediği 98.000 dolar hedefinde ısrarcı, aylık kapanışa sadece 10 gün kaldı. Bu ısrarının kendi analizlerine dayandığını açıklıyor. Diğer bir popüler analist Pentoshi, haftalık kapanışın 59.000 ile 61.000 dolar arasında olmasını ve bu durumun önümüzdeki günlerde yükselişi tetiklemesini bekliyor.

Michaël van de Poppe, fiyatın döngü içindeki yükseliş evresini sürdürdüğünü savunuyor.

Ethereum (ETH) diğer 10 altcoine göre nispeten güçlü kalıyor. Fiyatın 4.000 doların altında kalıcı olmaması yükseliş senaryosunu güçlendirdi. Eğer BTC olumlu seyrederse kısa vadede 4.500 ve üzeri hedeflenebilir. AVAX, CRO ve EGLD gibi altcoinler ise ilk 30 kripto para arasında yıldız oldu. İki haneli kazançlar ATH tazelemelerini sağladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar