reklamı kapat

Bitcoin (BTC) Yatırımcılarının Beklediği Haber Geldi!

Bitcoin fiyatındaki bu sert düşüş ABD sayesinde bitebilir.
17:31
11 Eylül 2020

ABD, kesinlikle konu Bitcoin (BTC) veya herhangi bir para piyasası olduğunda en etkili ülkelerin başında geliyor. ABD içerisinde yaşanan kriz ve Koronavirüs salgınının ülkede yayılmaya başlaması ile Bitcoin 3.700 dolara kadar gerilemişti. Bunun devamında faiz oranlarının düşürülmesi ve insanların ABD dolarının düşüşünden endişe etmeleri, yine BTC’yi eski seviyesine yani 10.000 dolar üstüne çıkardı.

2 Eylül tarihinde ise ABD Federal Rezerv Başkanı Powell tarafından yapılan açıklamalar ile sadece BTC değil ABD doları dışındaki her şey sert çakıldı. Şimdi de BTC yatırımcılarının beklediği olumlu haber yine ABD’den geldi. ABD Senatosunun 10 Eylül tarihinde verilen yeni teşvik ödemesi paketini reddettiği ortaya çıktı.

1.200 Dolarlık Ödeme, Bitcoin’e Hayat Verebilir

Yeni paketin kabul edilmemesinin sebebi ise bunun içerisinde 1.200 dolarlık teşvik ödemelerinin yer almaması olarak biliniyor. Senato üyelerinin içerisinde 300 milyar dolarlık teşvik ödemelerinin yer aldığı ikinci bir teklifi beklediği ve bunu kabul edecekleri belirtiliyor.

Hem Demokrat hem de Cumhuriyetçi kesim geçtiğimiz aylarda yeni teşvik paketlerini desteklese de bunun Donald Trump’ın engeline takıldığı biliniyor. Eğer Senato içerisinde 1.200 dolarlık teşvik ödemelerinin olduğu teşvik paketini bekler ve bunu kabul ederse, BTC  yine sınırsız para basılmasından kaynaklı bir yükseliş elde edebilir.

BTC daha önce de benzer teşvik ödeme zamanlarında ciddi bir artış elde etmişti. Coinbase CEO’su Brian Armstrong bile teşvik ödemeleri ile yüklü miktarda BTC alındığının verilerini paylaşmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.