X

Bitcoin (BTC) Yatırımcılarının Beklediği An Geldi

Bitcoin'de daha önce %1.500 artış getiren sinyal yine görüldü.
16:17
26 Eylül 2020

Bitcoin uzun bir süreden beri bir aşağı bir yukarı çizdiği grafiklerle yatırımcıların net bir karar almasının önüne geçiyordu. İlk başlarda 10.000 dolar desteğine kadar gerileyen BTC bir anda 10.700 dolara kadar çıkarak yeniden 11.000 dolara ve devamında 12.000 dolara kadar çıkabileceğinin sinyallerini vermiş oldu.

Ancak yatırımcıların bu yükselişten emin olmaları ve bunun geçici bir ivme olmadığına inanmaları için güçlü bir sinyal görmeleri gerekiyor. Cryptoquant araştırma şirketinin CEO’su Ki Young Ju da buna tamamen uyumlu bir açıklamada bulundu ve beklenen sinyalin geldiğini belirtti.

2017 Yılındaki Bitcoin Yükseliş Sinyali Yine Gözüktü

Araştırmacı, Bitcoin madencilerinin 2017 yılının başlarında verdiği sinyalin aynısının şimdi de ortaya çıktığını vurguladı. Bitcoin madencilerinin ellerindeki BTC’leri satmadığını ifade eden Ju, madencilerin fiyatı yukarı götürmeye devam ettikleri sürece yeni bir boğa koşusu görülebileceğini vurguladı.

Araştırmacının belirttiği indikatör ise MPI yani madencilerin pozisyon endeksi olarak biliniyor. Bu indikatör daha önce de Bitcoin fiyatının boğa mı yoksa ayı dönemine mi gireceğini anlamak için kullanılmıştı. Bu sinyalin 2017 yılında yaklaşık %1.500 artış getirdiğinin bilinmesi ise yatırımcıları daha çok heyecanlandırmakta.

Aslında bugün yaşanan KuCoin hack olayına rağmen Bitcoin fiyatının yükselmeye devam etmesi de bunun en büyük kanıtı gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar