X


Bitcoin (BTC) Toparlanıyor! BTC Yeniden 50.000 Dolar!

Bitcoin (BTC) yeniden 70.000 dolar seviyelerini test edebilecek mi?
21:00
8 Aralık 2021

Gün içinde 48.600 dolara kadar gevşeyen Bitcoin fiyatı yeniden toparlanıyor. Kritik destek bölgesi olan 50.000 dolar geri kazanıldı, ancak daha fazlasına ihtiyaç var. Fiyatın 53.000 desteğine kadar hızla yükselmesi ve bu bölgeyi koruması gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde 42.000 dolara kadar gevşeyen fiyat yeniden 28.000 doları akıllara getirmişti.

Bitcoin 50.000 Doları Geçti!

Dört gün önce gelen yüklü satışla birlikte 42.0000 dolara kadar iğne atan fiyat kısa sürede toparlandı. Dün ABD borsalarının açılışıyla gelen 2000 dolarlık yükseliş kalıcı olmasa da bugün komisyonda konuşan kripto CEO’larının güçlü savunmaları BTC için itici güç oldu. ABD katı regülasyonlarla inovasyonu boğmak istemiyor ve bu durum Bitcoin’in daha özgür bir alana sahip olma ihtimalini doğuruyor.

Fiyatın 50.000 dolarlı seviyeleri kolayca kazanması piyasadaki aşırı korkuyu da gevşetti. Günler sonra yeniden korku ve açgözlülük endeksi aşırı korkudan normale doğru dönmeye başladı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin Fiyat Tahminleri

Haftalık grafikte sağlıklı bir toparlanma olduğuna dikkat çeken Rekt Capital, fiyat hareketinin Eylül ayındaki büyük düşüş sırasında görülen toparlanmayı taklit edebileceğini de düşünüyor. Bu, iki üstel hareketli ortalama (EMA) çizgisi arasında fiyatın hareket edeceği anlamına geliyor.

Rekt Capital sosyal medya hesabı üzerinden şunları söyledi:

“Bitcoin, Mayıs 2021’deki çöküşün ardından yaşadığı konsolidasyon dönemini tekrar ediyor olabilir. Bu konsolidasyon, mavi 50 haftalık EMA desteği ile 21 haftalık yeşil EMA direnci arasında gerçekleşiyor”.

Glassnode‘un verilerine göre, BTC arzının neredeyse %80’i hala daha düşük seviyelerde kardaydı, ancak bu yine de bir ayın en düşük seviyesini oluşturuyor. Borsalardaki BTC rezervleri birkaç yılın en düşük seviyelerinde yani su oldukça sığ ve yükselişin başlatılması artık daha kolay. Fakat geçen haftaki düşüş trendi henüz tersine dönmüş değil, yatırımcıların halen net bir dönüş için teyit alınmadığını bilmesi gerekiyor. Bitcoin sert hareketlerine devam edebilir ve bunun hangi yöne olacağını kestirmek her zamanki gibi zor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar