X


Bitcoin (BTC) Neden Yükseliyor? Kripto Paralar Neden Yükselişe Geçti?

Liderin yükseliş hareketi kripto para piyasası momentumunu yukarı yöne çevirdi.
17:20
29 Haziran 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), gün içerisinde 36.420 dolara tırmanırken kripto para piyasası yeşile büründü. Liderin yükseliş hareketi kripto para piyasası momentumunu yukarı yöne çevirdi. Birçok altcoin kritik destek bölgelerinden yukarı sıçradı. En popüler ikinci kripto para Ethereum, 2.200 dolarlık seviyeyi aştı.

Bitcoin Neden Yükseliyor?

Kripto para piyasası; Çin yasakları, Elon Musk spekülasyonları, Japonya Merkez Bankası Başkanı’nın açıklamalar ve birçok olumsuz haberin ardından kırmızıya bürünmüştü.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ancak liderin toparlanması, kripto paraları hareketlendirdi. Kripto para piyasasının lokomotifi Bitcoin (BTC), 30.000 dolarına altına sarkmasının ardından birçok bireysel ve kurumsal yatırımcı için alım fırsatı yarattı. BTC, 28.800 doların görmesinin ardından balinalar ve kurumların dipten alım stratejisi radarına girdi. Balinaların bu seviyelerden büyük alımlar yaparken, MicroStrategy ve Ark Invest gibi dev kurumlar BTC alımı yaptı. Piyasada henüz yeni sayılacak bireysel yatırımcılar panik satışı yaparken majör oyuncular, beklediği fırsatı değerlendirdi. Bunun yanı sıra borsalara giren USDT’lerde büyük oranda artış görüldü.

Kripto Paralar Lideri İzliyor

Lider kripto para Bitcoin, yükseliş ivmesi yakalarken en popüler ikinci kripto para birimi Ethereum 2.200 dolarlık barajı aştı. ETH, gün içerisinde %10’luk yukarı yönlü bir harekete imza atarak önemli bir fiyat sekansı ortaya koydu. Diğer altcoin’ler, kripto para piyasasının genel trendini izleyerek artış trendine girdi. Binance Coin (BNB), son 24 satte %8’in üzerinde yükselerek 313 dolara ulaştı. Cardano (ADA), 24 saatlik zaman diliminde 1.42 dolara dokundu. Liderin 30.000 doların altına düştüğü dönemde birçok altcoin dip seviyeleri gördü ancak mevcut piyasa genel durumunda yükselişe geçerek iyileşme evresine giriş yaptı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar