reklamı kapat

Bitcoin (BTC) İçin “Ani Çöküş”: Yatırımcılar Buna Hazır Mı?

Bitcoin fiyatı için sert bir kırılma bekleniyor.
17:41
30 Eylül 2020

Avrupa’nın önde gelen borsa ve hisse senedi sitelerinden ADVFN CEO’su Clem Chambers, lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) ABD Başkanlık seçimleri öncesinde çok ciddi ve ani bir fiyat düşüşü yaşayabileceğini vurguladı. Chambers, aslında birçok finansal varlığın 2020 yılının boğa koşusu döneminde pozitif korelasyon gösterdiğini ve bu korelasyonun yavaş yavaş bozulduğunu belirtti.

Bitcoin Fiyatı da Altın Fiyatını İzleyecek

Altın fiyatının sert düştüğünü açıklayan Chambers, bunun aslında ilk sinyal olduğunu da vurguladı. Diğer piyasalarda da aynı ONS Altın fiyatında olduğu gibi düşüş beklediğinin altını çizen analist, aslında kendisini 10 gün önce uyardıklarını da vurguladı.

Piyasanın ve önemli katılımcıların kendisine sert bir düşüş uyarısında bulunduğunu vurgulayan CEO, normalde böyle sert bir düşüş öncesi piyasada büyük değişimler görüldüğünü ancak bu düşüşün böyle sinyaller vermediğini ve bir anda her şeyin çökeceğini vurguladı.

ONS Altın fiyatında çok sert bir düşüş yaşanmasına rağmen diğer güvenli liman varlığı Bitcoin böyle bir durum yaşamadı ve tam tersi yükselişe geçti. Lider kripto para biriminin beraber hareket ettiği ONS Altın fiyatındaki düşüşe rağmen böyle yükselmesi doğal olarak endişeleri de beraberinde getirdi. Chambers, iki varlığın tarihsel olarak hep beraber hareket ettiğini vurgulayarak düşüşün kaçınılmaz olduğunu savundu.

BTC ve Altın arasındaki korelasyon bu yıl %75 oranına kadar çıktı ve buna rağmen bir anda iki varlığın fiyat hareketlerinde ayrışması, hayra alamet bir gelişme değil gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.