X


Bitcoin (BTC) Fiyatının Sert Düşüşünü Bilen Analistten Yeni Tahmin

Bitcoin düşmeye devam mı edecek?
17:22
8 Kasım 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) uzmanlara göre tam bir boğa sezonu yaşıyor olsa da yaşanan sert fiyat gerilemesi aslında bir kişi dışında herkesi şaşırttı. Tanınan kripto para analisti Coiner Yadox, BTC/USD işlem çifti 14.000 dolara doğru sert bir çekilme yapmadan önce bunu başarılı bir şekilde tahmin etmişti.

Bitcoin haftalar içerisinde %20 ve üzerinde yükseliş elde ederek bir anda 10.000 dolar bandından 16.000 dolar bandını zorlar hale geldi. 15.800 dolara kadar yükselen ve yıllık rekor kıran lider kripto para biriminin fiyatı ABD’deki başkanlık seçimleri ile dalgalansa da hala 15.000 dolar seviyesinde tutunmayı başarıyor.

bitcoin

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

7 Kasım tarihinde sert bir düşüş yaşayıp 14.000 dolara kadar çekilen BTC, teknik analize ve 14.000 dolara düşüşü bilen analiste göre hala yükselmeye devam etme ihtimaline sahip. Tecrübeli analist Ağustos ayında yaptığı BTC fiyat tahmini ile de başarılı olmuş ve hiç kimse beklemezken 9.800 dolara düşen BTC’yi doğru yorumladığını kanıtlamıştı.

Bitcoin 14.900 Dolara Düştü – Yükseliş Olacak mı?

Kripto para analistinin çizdiği grafiğe bakıldığında, önce 14.000 dolar seviyesine düşüş, bunun devamında ise yükseliş yaşanacağı görünüyor. Kripto para borsalarına çok fazla BTC aktığını belirten analist sert düşüşün sebebinin de bu satış baskısı ve kurumsal yatırımcıların ellerinden BTC çıkarması olduğunu ifade eden başka bir tweet daha attı.

Analist yayınladığı tweet dizisinde Bitcoin fiyatının 14.900 dolar seviyesinden sıçrama yapacağını ve 16.000 doları yeniden test edeceğini vurguladı. Gerçekten de BTC fiyatı 14.800 dolar seviyesinden sıçrama yaptı. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle BTC fiyatı 15.049 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatteki düşüş sadece %3,50 olarak görülmekte.

Bitcoin fiyatının yeniden yükselişe geçmesi aslında altcoinler için de fırsat yaratacak ve yükselişin yollarını açacaktır. Ethereum 461 dolara kadar çıktıktan sonra sert çakılsa da 435 dolar seviyesinden sıçramayı ve tepki almayı başardı. Bu da önümüzdeki günlerde BTC’nin yeniden yeşillenmesi ile beraber ETH fiyatının 500 dolara kadar çıkabileceğine işaret ediyor. Coiner-Yadox da konu hakkında yaptığı açıklamada yükselişin BTC’yi 16.000 dolar üstüne çıkartabileceğini ima etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar