X


Bitcoin (BTC) Fiyatı Yeniden 18.000 Doları Gördü: XRP, ETH ve LINK Grafikleri Ne Gösteriyor?

Bitcoin (BTC) fiyatı düşmeye devam ediyor.
09:14
9 Aralık 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı, son 24 saat içerisinde %5’ten fazla düşüş yaşadı. Bu düşüş fiyatı bir anda 19.400 dolar seviyesinden 18.230 dolar seviyesine kadar çekti ve düşüş hala devam ediyor.

Altcoinler Bu Düşüşe Dayanamadı

Tabii ki Bitcoin grafiğinde yaşanan bu gerileme, XRP, ETH ve LINK gibi önde gelen altcoinlerin fiyatlarını da sert bir şekilde etkiledi. XRP bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,55 dolardan işlem görürken Ethereum ise 550 doların altına indi ve 548 dolarları gördü. Son 24 saat içerisinde XRP %9,46 düşüş yaşarken Ethereum %7,52 oranında geriledi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Chainlink fiyatı ise 14 dolar seviyelerinden düşmeye başlayarak toplamda %9 kayıp yaşadı ve 12 dolar desteğine kadar geriledi. Şu an top 10 içerisindeki altcoinlerin neredeyse hepsi sert düşüşler sergiliyor ve Bitcoin’in düşüşü devam ettikçe altcoinlerin bu düşüş trendinden kurtulamayacakları görülüyor. Peki altcoinler için teknik analiz tam olarak ne gösteriyor?

XRP ve ETH Fiyatları İçin Kritik Nokta

XRP/USD işlem çifti 0,66 dolara çıkmayı denese de bir türlü istenen direnç kırılamadı ve şu an yön tekrar düşüş odaklı oldu. XRP fiyatının özellikle 0,52 dolar seviyesinde güçlü bir desteğe ve SMA’ya sahip olduğu görülüyor. XRP fiyatı 0,52 doların altına inerse aylık destek seviyelerinden 0,48 dolara kadar düşüş gelebilir. Uzmanlar 0,48 dolardan bir sıçrama gelmesini beklerken XRP fiyatı 0,55 dolardan da yeniden yükselişe geçebilir.

Öte yandan Ethereum fiyatı ise henüz korkulan noktalara gelmedi. Ethereum fiyatının 548 dolar seviyesinde olması aslında düşüşün çok fazla derinleşmediğini gösteriyor. ETH/USD işlem çiftinin 525 dolara kadar düşmesi ise yatırımcıları korkutabilir. 525 dolar ETH’nin 1 aylık yükselişinde de kritik direnç noktası olmuştu ve bunun altına inilmesi düşüşün hızına hız katacaktır. Yine de ETH fiyatının 550 dolar noktasında tutunmaya çalıştığı görülüyor.

Chainlink Tehlikeli Bölgeye Geriledi

Chainlink de aynı XRP gibi tehlikeli bölgeye yaklaştı. Eğer %10 üzerinde bir düşüş daha yaşanırsa fiyat direkt olarak 10 dolara kadar gerileyecek. LINK daha önce 10 doların altına indiğinde fiyat 6 dolara kadar  gerilemişti. Yine benzer bir düşüşün yaşanması bu sefer 6 dolar desteğinin bile yeterli gelmemesine neden olabilir.

Altcoinlerin hepsi şu an için lider kripto para birimi Bitcoin’e bağlı ve BTC fiyatının 18.000 dolardan yükselişe geçmesi piyasayı saatler içerisinde eski haline döndürebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar