f Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Yeni Grafik: BTC/USD Paritesi Yeni Haftayı Kaç Dolarla Kapatacak? › COINTURK

Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Yeni Grafik: BTC/USD Paritesi Yeni Haftayı Kaç Dolarla Kapatacak?

Özet

  • Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 24 saatte yatay seyrini sürdürerek 29.360 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

  • Önde gelen analistlerden biri, kısa vadede en önemli seviyenin 29.600 dolar olduğunu belirtiyor, ve BTC'nin bu seviyede yatay seyrettiğini, direnç kırılmazsa 28.700 dolara kadar gerileyebileceğini de ekliyor.

  • BTC için olumlu gelişmeler ve yaklaşan 2024 blok ödülü yarılanması gibi faktörler, genel olarak olumlu etki yaratabilir.

  • Piyasaya etkisi: olumlu
17:49
13 Ağustos 2023

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 24 saat içerisinde yatay seyrini devam ettirdi ve 29.360 dolar seviyelerinden işlem görüyor. BTC 7 günlük sürede %1,3 yükseliş elde ederken BTC yorumlarına bakıldığında ise önümüzdeki hafta çok daha üst bir noktanın hedeflendiği görülüyor. Uzmanlar, “Bitcoin artar mı” sorusuna cevap olarak bunun mümkün olduğunu vurguluyor.

BTC Fiyat Yorumları

Önde gelen kripto para analistlerinden CrediBULL, BTC fiyatının önümüzdeki hafta 29.000 dolar bandının üzerinde seyretmesini çok olası buluyor. Analist, bu gidişat doğrultusunda 30.000 doların tekrar test edileceğini ve buradaki direncin kırılarak 32.000 dolara doğru hareketlilik başlayacağını vurgulamakta. Şu an için BTC’nin 28.700 dolar ila 30.000 dolar arasındaki aralıkta sıkıştığını belirten analist, direnç kırılmazsa fiyatın 28.700 dolara kadar gerileyebileceğinin de altını çizdi. Analiste göre kısa vadede en önemli seviye 29.600 dolar seviyesi ve BTC likiditenin azaldığı pazar gününde tam olarak bu seviyede yatay seyrediyor.

BTC Fiyatı İçin Olumlu Gelişmeler

BTC için teknik analizin yanı sıra temel analiz ve diğer faktörler de aslında önümüzdeki hafta için yeşil bir gidişata işaret ediyor. Ark Invest’in spot Bitcoin ETF başvurusu yine geciktirildi ve gecikme kararı bile BTC fiyatı üzerinde sert bir düşüş yaşanmasına yol açmadı. Bu, kötü habere rağmen fiyat düşüşü yaşanmaması durumu ile aslında piyasanın genel olarak yükseliş beklentisi içerisinde olduğuna işaret ediyor.

Endüstrinin önde gelen birçok ismi spot BTC ETF onayına sıcak bakıyor ve bunun yakın zamanda gelmesi BTC için her şeyi değiştirebilir. Buna ek olarak BTC için yaklaşan 2024 yılındaki blok ödülü yarılanması da devamlı olarak pozitif etki yaratıyor. BTC şu an yatay seyrederek aslında uzun vadedeki yükselişine çok daha iyi bir konumdan başlamayı garanti altına alıyor olabilir. 32.000 dolar seviyesi her zaman kritik bir direnç oldu ve lider kripto para birimi şu an bunun altında hacimle güç topluyor gibi gözüküyor. Ralli başladığında ise 32.000 dolar destek halini alabilir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI