reklamı kapat

Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Müjdeli Haber: Minimum Yüzde 10!

Bitcoin volatilitesinin düşmesi, fiyat için ne anlama geliyor?
11:35
29 Eylül 2020

Bitcoin (BTC) ağındaki volatilitenin genel ortalaması son zamanlarda ciddi anlamda düşüş yaşamaktaydı ve 18 ayın en düşük seviyesine kadar gerileme yaşanması uzmanların dikkatini çekti. Kripto para türev analiz firması Skew tarafından yayınlanan verilere göre gerçekten de BTC’nin volatilitesi son 18 ayın en düşük seviyesine geriledi ve daha da gerileyecek gibi gözüküyor.

Kanada merkezli kripto para fonu 3iQ Corp’un fon yöneticisi Tom Lombardi ise volatilitenin en son böyle geriledikten sonra ciddi bir değişim yaşadığını ve bir anda iki katına çıktığını vurguladı. Lombardi, Temmuz ayının ortalarında volatilitenin böylesine sert düştüğü günlerde Bitcoin’in fiyatının da minimum %10 yükseliş elde ederek herkesi şaşırttığını açıkladı.

Bitcoin Volatilitesi Dip Yaptı ve Fiyat Beklentisi Arttı

Gerçekten de Temmuz ayının ortalarına bakıldığında volatilite dip yapmışken lider kripto para biriminin ani bir hareketlenme yaşamış olduğu görülüyor. Lombardi de Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Bitcoin opsiyon sözleşmelerinin volatilitesinin bu kadar fazla düşmesine dikkat çekti ve yatırımcıları dikkatli olmaya çağırdı.

Lombardi’nin 18 Temmuz tarihinde de benzer bir tweet attı ve bunun devamında BTC’nin yaklaşık olarak %12’lik ani bir yükseliş yaşadığı biliniyor. Eğer Bitcoin yine benzer bir yükseliş yaşarsa fiyat önemli direnç noktası olan 11.000 doların üstüne çıkabilir ve yeni bir FOMO başlayabilir.


Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.