reklamı kapat

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) Teknik Analizi: Yükseliş Durdu Mu?

Bitcoin, Ethereum ve Ripple fiyatlarında hareketlilik başladı.
19:41
30 Ağustos 2020

Şu an için kripto para sektörünün büyük bir çoğunluğu DeFi tabanlı kripto para birimlerine odaklanmış olsa da yatırımcıların hala Bitcoin, Ethereum ve Ripple için yükseliş beklentisi içerisinde olduğu biliniyor. Bitcoin 11.600 dolar direncinin altına birkaç gün takılıp kalsa da bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 11.600 doların üstüne çıktı.  Ethereum ve Ripple da BTC’nin yükselişi ile beraber hareketlendi ve önemli direnç noktalarını kırdı.

 BTC/USD Yükselişi Başladı Mı?

Teknik analize bakıldığında ise BTC’nin, doğal olarak diğer altcoin’lerin de önünün açık olduğu görülüyor. 10 günlük basit hareketli ortalamaya göre Bitcoin 11.633 dolar direncini kırdıktan sonra 11.700 dolara, bunun devamına ise 11.830 dolara kadar çıkabilecek potansiyele sahip gibi gözükmekte. Daha önceki zirve noktası 11.800 doların kırılması ise BTC için yeni bir rekor anlamı taşıyabilir.

EH, Kritik Direnci Geçti

Ethereum ise 409,50 dolar olarak bilinen oldukça güçlü direnç noktasını kırmayı başardı. Bu seviye 1 günlük ve 100 günlük basit hareketli ortalama seviyelerine göre ciddi bir direnç olarak görülüyordu. Teknik analize ve 4 saatlik grafiğe göre ETH fiyatının bu noktadan sonra 434,50 dolara kadar çıkması muhtemel gözüküyor. Olası bir düşüş durumunda ise ilk ve en önemli desteğin 398 dolar olduğu söylenebilir.

XRP Yatırımcıları İçin Beklenen An Geldi Mi?

XRP/USD işlem çifti ise son 24 saat içerisinde %3 artış elde etti. XRP yatırımcılarının beklediği asıl yükseliş rallisi ise 0,2823 dolardan sonra gerçekleşebilir. Şu an için 0,27 dolardaki direnci kırmayı başaran XRP, 0,2823 dolar direncine doğru ilerlemekte. Eğer Bitcoin’in yükseliş rallisi yakın zamanda bitmezse XRP‘nin de yükselişini sürdürebileceği söylenebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.