X


Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve OKB Coin (OKB) Fiyat Analizi: Grafik ve Yorumlar

Bitcoin, Ethereum ve OKB teknik analizi.
12:22
26 Temmuz 2021

Kripto para piyasası yeşil bir güne merhaba dedi. The B Word konferansının ardından beklenen hacim piyasalara yansırken lider kripto para birimi Bitcoin önüne çıkan engelleri yerle bir etmişti. Bununla birlikte dün medyaya yansıyan Amazon haberi, piyasanın yukarı yönlü hareketine ivme kazandırdı. Lider kripto para Bitcoin, gün içerisinde 39.863 dolara dokunurken altcoin’ler önemli kazançlar elde etti. En büyük altcoin Ethereum (ETH), 2.390 dolara ulaşırken, OKB son 24 saatte 15.66 doları görmeyi başardı.

OKEx katkılarıyla yayınlanan analizde bu hafta kripto para piyasalarında neler olacak sorusuna cevap vermeye çalışacağız. OKEx’te spot ve türev piyasalarda Türkçe dil desteğiyle kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde alım-satım yapabilirsiniz. Üyelik için: www.okex.com

Bitcoin (BTC)

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı medyaya yansıyan Amazon iddiası ile birlikte yukarı sıçradı. İddialara göre Amazon, Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi planlıyor. Bu bilgiler henüz yetkili isimler tarafından teyit edilmese de etkisi büyük oldu. 34.000 dolar seviyelerinden 40.000 dolar sınırına dayanan BTC, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 38.000 dolarlık fiyat bandında işlem görüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin’in 35.000 dolarlık engeli güçlü bir şekilde aşması, artış hareketine katkı sağlayarak önemli bir fiyat sekansı görülmesine yol açtı. BTC’nin 40.000 dolarlık psikolojik seviyeyi aşması fiyatı 45.000 dolar bandına taşıyabilir. Bu açıdan BTC, aylarca süren sessizliğin ve konsolidasyon döneminin ardından yeni bir ralliye başlayabilir. Günlük grafik verilerine göre RSI 84 seviyesindeyken MACD yukarı yönlü hareketi onaylıyor.

Ethereum (ETH)

En büyük altcoin Ethereum (ETH), liderin hareketlenmesi ile birlikte beklenen artış evresine girdi. ETH, 2.045 dolarlık kritik direnç noktasını kırmasının ardından yukarı yönlü gidişatı güçlendirecek bir fiyat hareketi arayışındaydı. ETH, son 24 saatlik zaman diliminde 2.390 dolara dokunsa da bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2.319 dolardan alım satım işlemi görüyor.

ETH grafikleri artış trendini doğrularken RSI 80 seviyesinin üzerindeki seyrini sürdürüyor. ETH adına önemli destek noktası 2.200 dolar olarak kaydedilirken yukarı yönlü hareketi güçlendirecek direnç noktası 2.400 dolar ila 2.500 dolar arasındaki fiyat bandıdır. Bu seviyelerin aşılması ETH’nin 3.000 dolar yolculuğuna önemli ölçüde katkı sağlar.

OKB

OKEx Blockchain Vakfı’nın ekosisteme kazandırdığı OKB Coin, son 24 saatte %16,7’lik artışla piyasa genel trendini takibini sürdürüyor. OKB, 3 Mayıs 2021 tarihinde 44.17 dolara dokunarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. OKB, an itibarıyla artış trendine devam ederek günlük kazançlarını yükseltiyor. 24 saatlik zaman diliminde işlem hacimleri %30’un üzerinde artarken OKB piyasasında hareketli saatler yaşanıyor.

Günlük grafik verilerine RSI aşırı alım bölgesinde seyrediyor. MACD yukarı yönlü fiyat hareketini destekliyor. OKB boğaları piyasa hakimiyeti ele alırken OKB Coin’in önündeki direnç noktası 19 dolar olarak kaydedildi. 19 doların üzerindeki güçlü bir kapanış ralliyi 30 dolarlık fiyat bandına taşıyabilir.

OKEx’te spot ve türev piyasalarda Türkçe dil desteğiyle kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde alım-satım yapabilirsiniz. Üyelik için: www.okex.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar