X

Bitcoin (BTC) Düşüş Beklerken Bu 3 Altcoin Sınırları Zorluyor!

Bitcoin fiyatı üzerindeki baskı arttı ancak bu üç altcoin yatırımcılarına kazandırmaya devam ediyor.
21:56
29 Temmuz 2021

Bitcoin boğaları 40.000 doları elinde tutamıyor. Satış baskısının artmaya başlamasıyla fiyat sık sık 40.000 dolar altına düşüyor. Bitcoin fiyatı 39.500 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor. ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell dün gevşek para politikalarının devam edeceğini açıkladı. Ancak tüm bunlara rağmen dirençleri zorlayan üç altcoin bulunuyor.

Bitcoin (BTC)

Çin gündemden düşmeye başladıkça Bitcoin fiyatı da rahat nefes alıyor. Özellikle geçtiğimiz hafta The Bitcoin Word etkinliğinin yarattığı pozitif havayı göz ardı etmemek gerekiyor. Çin’den kaçan madencilerin Kazakistan ve Kuzey Amerika gibi bölgelerde faaliyetlerine başlıyor olması da hash oranını normal seviyelere çekiyor.

Bitcoin madencileri için kazançlı günler devam ediyor. Satış yapmayan madenciler mevcut kazançlarından memnun. Hacimli yükselişi güç kaybeden Bitcoin gevşemeye başladı. Momentum yavaşlasa da HORChain (RUNE), Quant (QNT) ve Perpetual Protocol (PERP) gibi altcoinler %30 civarında kar bırakmaya devam ediyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

THORChain (RUNE)

Kripto varlıkların birden fazla ağda değişimini kolaylaştıran THORChain (RUNE) en güçlü likidite protokolleri arasında kabul ediliyor. Piyasa duyarlılığı, işlem hacmi ve grafik verileri son derece iyimser olan THORChain (RUNE) güçlü bir yükseliş ivmesi yakaladı. Fiyat son 24 saatte %26’nın üzerinde yükseldi.

Hack olayından sonra fiyat yeteri kadar yıpranmıştı. Projeyi olumsuz etkileyen haberlerin etkisinin azalmasıyla yatırımcılar yönünü yeniden THORChain (RUNE)’a çevirdi. Fiyat yükselişinin Bitcoin (BTC)’de çok radikal düşüşler olmadığı sürece devam etmesi bekleniyor.

Quant (QNT)

Bugünün en fazla kazandıran kripto varlıklarından olan Quant (QNT) %28’e yakın değer kazandı. Farklı blockchain sistemlerinin senkronize çalışabilirliğine odaklanan proje Quant (QNT) uzun vadeli yatırımcıların da dikkatini çekiyor.

Elbette fiyatın bu denli yükselmiş olmasının bir sebebi daha var. Binance sabah saatlerinde Quant (QNT) işlemlerini açtı. Küresel ölçekte en büyük hacme sahip olan Binance borsasının bu yükseliş ivmesini büyük ölçüde desteklediğini söyleyebiliriz. Günlük hacmi Binance’da 55 Milyon doları aşan Quant (QNT) bir süre daha yükselişini devam ettirecek gibi görünüyor.

Perpetual Protocol (PERP)

Merkezi olmayan yapıların daha popüler ve profesyonel hale gelmesiyle Perpetual Protocol (PERP) yoğun ilgi görüyor. Ağ üzerinde bir DEX ve 10 kata kadar kaldıraç içeren merkezi olmayan kalıcı sözleşme protokolü olan Perpetual Protocol ATH noktasına çok yaklaştı.

Mart ayında 15,24 doları gören fiyat bugün 14,11 dolara kadar çıktı. Yani Perpetual Protocol (PERP) halen boğa sezonu günlerinde diyebiliriz. İki gün gibi kısa sürede %52 artan fiyat bugün %36 yaptı. Perpetual Protocol’ün ikinci versiyonuyla alakalı beklentiler fiyatın bir süre daha yükselebileceğine işaret ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar