reklamı kapat

Bitcoin (BTC) Cüzdanları “Alev Aldı”: Düşüş Devam Edecek mi?

10 Bitcoin'den fazla fona sahip BTC cüzdanlarında sert değişim!
21:17
9 Eylül 2020

Bitcoin (BTC) ve genel olarak bütün kripto para sektörünün 1 haftadır kan ağladığı biliniyor. BTC/USD işlem çiftinin bir anda 2.000 dolardan fazla değer kaybetmesi piyasayı allak bullak etti ve birçok kripto para birimi de buna bağlı olarak geriledi.

Aslında Bitcoin’in düşüş yaşamasının sebebi de piyasa ile ilgili değil. ABD borsalarında görülen yüklü satışlar aynı 12 Mart tarihinde olduğu gibi Bitcoin’i düşüşe sürükledi ve fiyatın toparlanması tamamen buna bağlı gibi gözüküyor. Bitcoin’in altyapısal gidişatına bakıldığında ise önemli bir faktörün daha düşüşe işaret ettiği görülüyor.

10 Bitcoin Bulunan Cüzdanlarda Düşüş

İçerisinde en az 10 BTC’nin bulunduğu cüzdanların sayısında çok ama çok ciddi bir azalma görüldü. Glassnode tarafından paylaşılan bilgilere göre 10 veya daha fazla BTC bulunduran cüzdanların sayısı 7 ayın en düşük seviyesine yani Mart 2020 tarihindeki seviyeye geriledi.

Glassnode, mevcut cüzdanların sayısının 153.137’ye kadar düştüğünü ifade etti. Buna ek olarak bireysel yatırımcıların cüzdan (içerisinde az bakiye olan cüzdanlar) sayılarında ise artışın devam ettiği belirtiliyor.

Aslında yüklü BTC sahibi olanların cüzdan sayılarında düşüş görülmesi son günlerdeki satış baskısını da açıklamakta. Balinaların satış yapmasından sonra ise BTC’nin 10.000 dolarda dip yaptığı ifade edilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.