reklamı kapat

Bitcoin (BTC) Bu 3 Faktör İle 11.250 Doları Geçebilir

Bitcoin fiyatında görülen artış devam edecek mi?
18:21
16 Eylül 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin kesinlikle son 2 hafta oldukça hareketliydi. Bitcoin fiyatının bu hareketli durumu doğal olarak kripto paraları ve altcoin piyasasını da etkiledi. Birçok kripto para BTC’ye bağlı olarak dip yaparken, BTC’nin son iki günde sergilediği yükseliş ivmesi her şeyi değiştirebilecek gibi gözüküyor.

Daha önce 9.900 dolara kadar inen BTC son iki gündür devamlı olarak yükseliş odaklı açılış yapıyor ve bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %2’lik artışa sahip. BTC’nin 10.892 dolar seviyesinden işlem görmesi aslında 10.800 dolar direncinin kırıldığını ve sıradaki hedefin 11.000 olduğunu göstermekte.

Bitcoin’in Yükselişi İçin 3 Sebep

Tanınan kripto para analistlerinden olan SalsaTekila da konu hakkında yaptığı açıklamada BTC’nin üç önemli sebep sayesinde yeniden 11.000 dolar üstüne çıkabileceğini vurguladı. Analiste göre bunun ilk sebebi fonlama oranının negatife inmesi, ikinci sebebi SPX’in (S&P 500 Endeksi) 3400 seviyesinin üstünde kalmayı başarması ve üçüncü sebep ise DeFi sektörünün yükselmeye devam etmesi olarak ifade ediliyor.

Aslında daha önce Bitcoin direkt olarak DeFi sektörüne etki ederken artık DeFi sektörünün BTC’ye etki ettiği biliniyor.

Bu da analistin ifade ettiği gibi Bitcoin fiyatına olumlu yönde etki edebilir ve fiyat 11.000 dolar üstüne çıkabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.