reklamı kapat

Bitcoin (BTC) Ağında 2017 Sinyalleri Görülmeye Başlandı

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin ağını hareketlendirdi.
18:05
20 Eylül 2020

Bitcoin (BTC) bu sene kesinlikle önemli yükselişler ve düşüşler yaşadı. Mart ayında 3.700 dolar seviyelerini gören BTC, bunun devamında ise blok ödülü yarılanmasının da sayesinde kendini toparladı ve yeniden 10.000 dolar seviyelerine kadar çıktı.

Bitcoin şu sıralar 11.000 dolar ve 10.800 dolar seviyelerinde sabit kalsa da ağdaki önemli bir sinyal, yakında güçlü bir ralli görüleceğini veya aslında çoktan görülmüş olabileceğini düşündürdü. Bitcoin ağında işlemlerin ortalama değerinin bir yıl içerisindeki en yüksek seviyeye ulaştığı açıklandı.

Bitcoin ağındaki aktif cüzdan adreslerinin sayısı ise 2017 yılındaki 20.000 dolar seviyesinin görüldüğü tarihlerdeki seviyeye kadar çıktı. Bu durum kesinlikle önemli ve olumlu bir işaret. Bitcoin o tarihlerde neredeyse bütün ana akım medya kurumlarının ilgisini çekmiş ve ana akım kitleler BTC alımlarına başlamıştı.

Bitcoin Ağındaki Bu Artışın Sebebi Ne?

BTC’nin şu an o kadar ilgi çekici hale gelmesi, fiyat 11.000 dolar bazında olsa da önemli ve umut vaat eden bir sinyal. Bitcoin ağındaki ortalama işlem değerinin 121.000 dolar üstüne çıktığı son tarih ise 2019 yılının Ağustos ayı olarak biliniyor. Bunun sebebi ise bir veya birden çok devasa işlemin toplam ortalamayı etkilemesi olarak biliniyor.

Bitcoin ağındaki işlemlerin ortalama değeri 2017 yılının sonlarından beri ise hiç bugünlerdeki kadar yüksek olmamıştı. Şu an bu değerin ve ortalamanın artma sebebi ise kesinlikle kurumsal yatırımcılar olarak biliniyor. MicroStrategy gibi firmaların BTC alıyor olması, genel ortalamayı arttırıp BTC ağına hareket getirmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.