Reklam

Bitcoin, Bitcoin Cash, EOS Coin, XTZ Coin Yorum: Fiyat Hedefleri Nereler?

Kripto para birimlerinde son durum ve beklentiler.
16:30
20 Şubat 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 56.631 dolar ile yeni rekora imza attıktan sonra altcoin’lerin de BTC’yi takip ederek yükselişe geçtikleri görülüyor. Dolayısıyla hem Bitcoin hem Bitcoin Cash (BCH), EOS, Tezos (XTZ) gibi altcoin’ler için hafta sonu güzel geçiyor gibi görünüyor.

Analistler yaşanabilecek bir düzeltmenin ardından Bitcoin’in 60.000 dolar ve ardından 64.000 doları görmesini bekliyor. Peki, altcoin hedefleri nereler?

Bitcoin Cash’te Hedef

BCH 15 Şubat’ta 773 doları gördükten sonra 700-750 dolar bandında düz bir çizgide ilerliyor. OKCoin borsasının BCH’yi delist etmiş olmasının ise piyasa değeri bakımından en büyük 10. kripto para birimini etkilemediği görülüyor.

Analistlere göre yatırımcılar BCH’de daha yüksek seviyelerin görülmesini bekledikleri için şu aşamada konsolidasyonun son bulmasını bekliyor ve bazı isimlere göre bu seviyeler satın alma fırsatı olarak değerlendiriliyor.

Şu an için 745 dolar bölgesinin bir direnç seviyesi olarak hizmet edebileceği düşünülüyor bu seviyenin yukarı yönlü kırılmasının ise 900 dolara kadar başka bir ralli başlatabileceği ifade ediliyor.

EOS ve XTZ Hedefleri

Son zamanlarda dikkat çeken kripto para birimleri arasında yer alan EOS’un da yukarı yönlü piyasanın devamı halinde yükseliş yaşayacak coin’ler arasında olduğu düşünülüyor. 13 Şubat’ta 5.6 dolar ile önemli bir seviyeye imza atan EOS, 5 dolarlık önemli psikolojik seviyeyi de hala elinde bulunduruyor.

Analistlerin beklentilerine göre EOS fiyatı hala ralli sinyalleri veriyor ve 5,6 doların yeniden test edilmesinin ardından 7 dolarlık seviyenin görülebileceği düşünülüyor.

Bunlara ek olarak Tezos da son zamanlarda yatırımcısının yüzünü güldüren kripto paralar arasında yer alıyor. Şu an için volatil bir tablo çizen XTZ, 5 dolarlık önemli seviyenin üzerinde kalmak için çaba sarf ediyor. 5 doların üzerine doğru yapılacak bir hamlenin ise 6,4 dolarlık önemli dirence kadar yükseliş getireceği ifade ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar