reklamı kapat

Bitcoin ATM’lerinin Sayısı 8.000’i Aştı

Bitcoin ATM'lerinde 8.000 barajı aşıldı.
11:11
17 Haziran 2020

Dünya çapındaki Bitcoin ATM’lerinin toplam sayısı yakın zamanda 8.000’i aşarak rekor kırmayı başardı. CoinATMRadar tarafından paylaşılan verilere göre şu an toplam 73 ülkede 8.208’den fazla Bitcoin ve kripto para ATM’si bulunuyor. İnsanlar direkt olarak bu ATM’ler aracılığıyla Bitcoin ve altcoin alıp satabiliyorlar.

ABD Bitcoin ATM’lerinde Lider

ATM’lerin 6.000’den fazlasının direkt olarak ABD merkezli olması ise üstünlüğün hangi ülkede olduğunu gözler önüne seriyor. ATM’lerin bazılarında bu durum değişiklik gösterse de genellikle Bitcoin Cash, Ethereum, Dash, Litecoin, Zcash, Monero, Dogecoin, Tether ve XRP alım satımı yapılabiliyor.

Bitcoin ATM’lerinin sayısı Mart ayından bu yana %17 arttı. Mart ayında yayınladığımız haberde bunların 7.000’i yeni aştığına değinmiştik ve görünüşe göre halktan gelen talep kripto para birimleri ile ilgili altyapı hizmetlerinin de artmasını sağladı.

CoinATMRadar’ın aktardığı bilgilere göre ABD’den sonra en çok Bitcoin ATM’si İsviçre, Avusturya ve İngiltere’de bulunuyor. İspanya ise 71 ATM ile onlardan sonra gelmekte. Türkiye’de uzun yıllar 1 tane bile Bitcoin ATM’si yokken geçtiğimiz 2018 yılında Koineks tarafından ilk olmasa da o tarihteki tek Bitcoin ATM’si kullanıma açılmıştı. Türkiye’deki Bitcoin ATM‘si serüveni bundan önce başlasa da kısa bir süre sonra ATM’nin kaldırıldığı görülmüştü.

Mevcut veriler ise Türkiye’de olmasa da dünyanın dört bir yanında ATM’lere olan talebin inanılmaz bir şekilde arttığını gösteriyor ve bu Bitcoin için iyi bir haber.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.