X


Bitcoin 40.000 Dolara Geriledi, Altcoin’ler Kana Bulandı: İşte Kripto Piyasasında Son Durum

Kripto para piyasası için kanlı bir Pazar oluyor. Bitcoin ve altcoin'lerde düşüşler yaşanıyor.
12:38
26 Eylül 2021
Bitcoin 40.000 Dolara Geriledi, Altcoin'ler Kana Bulandı: İşte Kripto Piyasasında Son Durum

Nispeten olumlu geçen Cumartesi gününün ardından, ayılar yeniden piyasaya geri döndü. Öyle ki gün içerisinde başlayan düşüş lider kripto para birimi Bitcoin‘i 41.000 doların altına itti. Ethereum 2.800 doların altına gerilerken altcoin‘ler de kötü bir şekilde zarar gördü.

Bitcoin 41 Bin Doların Altına Düştü

Son birkaç günün lider kripto para birimi için iyi gitmediğini söylemek yanlış sayılmaz. Bitcoin, Çin’den gelen yeni yasak bildirisinin fiyatı güneye çektiği Cuma gününe kadar iyi performans gösteriyordu. Ancak Bitcoin Çin’den gelen açıklamanın hemen ardından sadece dakikalar içinde 45.000 dolardan 41.000 doların altına düştü.

Ancak BTC Cumartesi gününü yönünü yukarıya çevirdi ve bir miktar toparlanarak fiyatı 43.000 doların üzerine çıktı. Ancak BTC’nin bu çabaları kısa sürdü ve fiyat yeniden bu seviyenin altına çekildi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ayılar kontrolü yeniden ele geçirmeden önce Bitcoin neredeyse bir gün boyunca 42.000 dolar civarında işlem gördü. Pazar günü itibarıyla kripto para birimi 40.800 dolara kadar düştü. Son 24 saatte %2.30’luk düşüş kaydeden Bitcoin içeriğin hazırlandığı an itibarıyla 41.570 dolar bandında işlem görmeye devam ediyor.

Öte yandan Bitcoin‘in piyasa değeri yeniden 800 milyar doların altına düştü, ancak altcoin’ler üzerindeki hakimiyeti %43’e yaklaştı.

Altcoin’ler Kırmızıya Büründü

Yukarıda belirtildiği gibi, altcoin’ler Bitcoin’den bile daha kötü durumda. Ethereum dünden bu yana %3’lük bir değer kaybı yaşadı ve 2.800 doların oldukça altına geriledi. Öte yandan dün yeşil renkteki tek büyük altcoin olan Cardano (ADA), bugün %5 düşüşle 2.17 dolara kadar düştü.

Ripple ve Dogecoin de benzer kayıplara işaret etti. Binance Coin, Solana, Polkadot, Avalanche ve Terra son 24 saat içerisinde düşüşlerini sürdürerek büyük değer kayıpları yaşadı. Sonuç olarak, BNB 327 Dolar, SOL 128 Dolar, DOT 27 Dolar, AVAX 64 Dolar ve LUNA 34 Dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

Ek olarak geçtiğimiz günlerde çift haneli kazançlar elde eden Celer Network’ün yanı sıra, diğer altcoin’lerin çoğu da kan kaybetti. Örnek vermek gerekirse Huobi Token (%-16), Filecoin (%-12), Celo (%-11), Fantom (%-11), THORchain (%-10) ve Arweave (%-10) düşüş yaşayan kripto para birimleri arasında yer alıyor.

Kripto para piyasası değeri son bir günde yaklaşık 100 milyar dolar ve Cuma gününden bu yana 200 milyar dolar azalarak 1.8 trilyon dolara düştü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar