reklamı kapat

Bitcoin, 12 Mart Tarihindeki Gibi Bir Düşüş Yaşayabilir Mi?

Bitcoin'de fırsat düşüşü bekleyenlerin sayısı artıyor.
21:41
29 Haziran 2020

Tanınan kripto para analisti Michael van de Poppe, şu an için neredeyse herkesin 12 Mart tarihindeki gibi sert bir düşüş beklediğine dair yorumlarda bulunduğunu belirtti. Lider kripto para birimi Bitcoin 12 Mart tarihinde 3.700 dolara kadar düşmüş ve piyasadaki birçok isim o tarihlerde BTC’nin artık tam anlamıyla dip noktaya kadar düşeceğini tahmin etmişti.

Poppe, konuştuğu birçok kişinin benzer bir düşüş beklentisi içerisinde olduğunu ve Mart ayının tekrarlanmasını isteyenleri bile gördüğünü ifade etti. Morgan Creek Digital kurucusu Jason Williams’ın da yaptığı gibi o tarihlerde bu düşüşü fırsat olarak görüp yüklü alım yapanlar oldu. Buna karşın paniğe kapılıp ellerindeki BTC’leri satanlar, daha sonra 10.000 dolara yeniden çıkan BTC fiyatı yüzünden pişmanlık duymuş olabilir.

Bitcoin İçin Fırsat Düşüşü Bekleyenler Arttı

Poppe ise en azından şu an için teknik analiz verilerine göre BTC’nin 3.700 dolar seviyesine düşmesinin pek olası olmadığını belirtti. Topluluğun genel olarak düşüş beklentisi içerisine girmesi ve daha fazla alım yapmak için 12 Mart olayının benzerini yaşamak istemeleri, tam tersi yönde bir hareket yaşanabileceğini bile düşündürüyor.

Sirkülasyondaki toplam BTC miktarının %61’inin 1 yıldan beri hiç hareket ettirilmemiş olması da uzun vadeli yükseliş bekleyenlerin sayısının arttığını gösteriyor. Aslında düşüş olması durumunda alım yapmak isteyenlerin uzun vadeli tahminleri de aynı. Bu da şu an piyasanın kayda değer bir kısmının BTC için düşüş beklediğini göstermekte ve balinalar piyasayı şaşırtıp ciddi bir yükseliş yaşatabilirler.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.