X


“Bitcoin 1000 Kat Olmasa Da 10 Kat Değerlenebilir”

Finans uzmanı Aaron Brown Bitcoin'e dair umut verici açıklamalarda bulundu.
08:30
12 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

AQR Capital Management şirketindeki Finansal Piyasa Araştırmaları biriminin eski başkanı Aaron Brown Bloomberg’e röportaj verdi.

Brown röportajda S&P piyasasıyla Bitcoin’i karşılaştırdı ve volatilite unsuruna dikkat çekti.  Bitcoin’deki günlük standart sapmanın %6 olduğunun, dolayısıyla BTC’nin S&P 500’den 6 kat daha fazla dalgalı olduğunun altını çizdi.

Brown Bitcoin’in 2009’da faaliyete geçtiğinden beri sahip olduğu volatil yapıyı koruyacağından emin. Aynı zamanda SEC’in “piyasa katılımcılarında kafa karışıklığı yaratabilir” gerekçeli red kararlarını “yasal savrukluğa” dayandırdı.

Finans uzmanı konuşmasının bir kısmında Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’in sözlerine atıfta bulundu. Buterin kripto para sektöründe büyük sıçramaların olmayacağını belirtip küçük hareketlerle yetinilmesi gerektiğini ima etmişti:

Artık sektördeki hiçbir şeyde bir başka 1000 kat bir büyüme fırsatı yok.

Brown Buterin’in bu görüşüne katılıyor ve 2017’deki 1000 kat artışların kurumsal ve perakende yatırımcıların tetiklediği abartılı piyasa koşulları sonucu yaşandığını belirterek bunun tekrarının son derece ihtimal dışı olduğunu not düşüyor. Bununla birlikte geliştiricilerin Blockchain teknolojisini daha iyi ve daha hızlı bir hale getirdiğini kabul ediyor, ki bunun ana akım kabul görme bakımından oldukça olumlu olduğunu düşünüyor. Ve şu demeçle sözlerine nokta koyuyor:

1000 kat değer artışı görme ihtimalimizin sorgulanabilir bir yanının olmadığı çok açık, peki 10 kat büyüme? Kesinlikle! Kripto para piyasası kalıcı ve piyasanın büyüyüp gündelik hayatlarımızın bir parçası haline gelmesi için çok uzun bir süre kalmadı.

Kaynak: ambcrypto.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar