X


Bitcoin 10 Gün İçinde 10.000 Dolar Barajını Kırabilir Mi?

16:00
5 Haziran 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Şu anki piyasanın durumuna baktığımızda Bitcoin’in yeniden 10.000 dolar barajını aşması zor görünüyor.

Peki, neden 10.000? Bildiğiniz gibi, Bitcoin’in bu zamana kadar ulaştığı en yüksek seviye 20.000 dolardı. Doğal olarak yatırımcılar Bitcoin’in tekrar 20.000 dolara ulaşmasını bekliyor. Hatta bazı Bitcoin savunucuları bunun gerçekleşeceğinden eminler. 10.000 dolar ise bu hedefin tam yarısı ve bu yüzden Bitcoin için önemli bir eşik. Kısacası matematiksel olarak Bitcoin 20.000 dolara ulaşmak istiyorsa öncelikle 10.000 dolar barajını kırmalı. Bunun yanında kripto para piyasasında öncelikle hedeflenen noktanın yarısına ulaşmak daha iyi. Aksi halde durumun kötüye gittiğini düşünebilir, iyimserliğinizi kaybedebilirsiniz.

Depresif bir Mart ayının ardından piyasalarda Nisan’da, yine karamsar havanın etkisiyle yeni düşüşler yaşandı. Aynı şekilde bu eğilim Haziran ayında da devam ediyor gibi görünüyor. Haziran’ın beşinci günündeyiz ve piyasaların yükselme eğilimi yok denecek kadar az. Bunu göz önünde bulundurarak ve iyimser düşünerek, Haziran ayını yeni Nisan ayıymış gibi değerlendiriyoruz.

Nisan ayına döndüğümüzde, 13 Nisan’da piyasaların yükselişine şahit olduk. Bunun beraber Mayıs ayının başından sonuna kadar bir boğa piyasası başladı. Ancak bunun ardından devreye giren ‘düzeltme’ hareketleri ve yaşanan birkaç olayla beraber yeniden düşüş başladı. Bunların tekrarlanacağını varsayarsak haziran ayı ortalarında piyasada tekrar yükselmelerin başlayacağını ve Bitcoin’in 10.000 dolara kadar çıkacağını söyleyebiliriz. Eğer Bitcoin tahminler doğrultusunda yükselirse, piyasanın ger kalanı da onu takip edebilir.

Elbette yukarıda bahsettiklerimiz sadece teori, garantisi yok. En azından bu teori, piyasaların olumsuz trendden uzaklaşacağını gösteriyor. Eğer yatırım yaptıysanız panik olmayın. Bugün piyasaların yaşadığı bu hava kripto paraların doğasından kaynaklanıyor. Neyse ki kripto paraların bu hareketli doğası piyasaları her zaman topladı.

Buradaki teoriler, yatırım tavsiyesi değildir. Eğer yatırım yapacaksınız, kendi bilgileriniz ve araştırmalarınız doğrultusunda yapmalısınız.

Kaynak: Cryptodaily

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar